Sisu eemaldamiseks õiguse saamiseks unustamiseks on Google'is märguanne

Portugali idufirma esitas BrĂĽsselis Google’i vastu kaebuse

Portugali idufirma, mis lõi Android-nutitelefonidele sõltumatu rakenduste poe, väidab, et Google suurendab oma domineerimist mobiiltelefonide Android-i operatsioonisĂĽsteemis ja see võimaldab neil kontrollida App Store’i turgu, mille aastane väärtus on hinnanguliselt 23 miljardit dollarit.

„Aptoide on maailma suurim sõltumatu Android-telefonide App Store, kuid me näeme vaeva kasvades ja isegi ellu jäädes, pidades silmas Google’i korduvaid tõkkeid, mis takistavad meie kasutajatel installida Androidi platvormile kolmandate osapoolte rakenduste poode. Google takistab Aptoide-suguste poodide Google Plays olemist, luues konkurentsibarjääri ”, kaitses Aptoide’i asutaja ja tegevjuht Paulo Trezentos.

Aptoide’i avalduse kohaselt mängib “App Store’is saadaval olevate rakenduste mitmekesisus fundamentaalset rolli Androidi nutitelefonide populaarsuses ja kasvus, kuid just rakenduste uuenduslikkus ja loovus testivad mobiilsidesektori piire ja juhivad mobiilset kohalolekut kõigis inimtegevuse dimensioonides.

Kaebuses väidetakse, et Google’i valitsevat seisundit kuritarvitati API-teenuste (rakenduste programmeerimisliidesed) ebaseadusliku liitmise kaudu Androidi rakenduste domineeriva poega Google Play.

Aptoide heidab Google’ile ette, et ta peatas tavapäraselt oma kohaloleku Google Plays, blokeerides seega startupil tarbijateni jõudmise.

“Me palume Euroopa Komisjonil taastada ainult aus konkurents turul, et saaksime konkureerida oma tingimustel,” ĂĽtles Aptoide’i asutaja ja tegevjuht vlvaroPinto.

Google’il on muid kaebusi oma turgu valitseva seisundi kuritarvitamise kohta Euroopas, eriti Interneti-reklaamiturul, aga ka mobiilseadmetes, kus tal on 84% Androidi turust.

Portugali Startupi jagatud andmete kohaselt on Aptoide Androidi rakenduste turu suurim sõltumatu pood ning levitab enam kui 200 tuhat rakendust enam kui 112 tuhande sõltumatu kaupluse võrgu kaudu.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees

Toimetuse märkus: kindlus on parandatud.