Portugali idufirma Magnifinance valmistub Hispaaniasse sisenemiseks

Järgmised 18 kuud on väljakutse Portugali idufirmale Magnifinance. Ettevõte suurendab oma investeeringuid 600 tuhande euro võrra, et täita selleks ajaperioodiks seatud laienemiseesmärke, mis hõlmavad platvormil uute funktsioonide kasutuselevõttu ja sisenemist Hispaania turule, mis on projekti esimene rahvusvahelistumiskatse.

Magnifinance’i otsitav investeering on tagatud ja selle tagab Caixa Capital, kes on juba 200 000 eurot alustavatesse ettevõtetesse investeerinud. Ăślejäänud raha annab TelefĂłnica grupi inkubaator Wayra.

Tootearenduse osas selgitas projekti kaasasutaja Jorge Santos TeK-le, et arendatakse uusi funktsioone, et hõlmata selliseid valdkondi nagu varude haldamine, aga ka Magnifinance’i mobiilirakenduse värskendamine iOS-is ja Androidis. Täna võimaldab see rakendus kontrollida ainult varusid. NĂĽĂĽd võimaldavad nad arved registreerida ja igas sisestatud dokumendis sisalduvat teavet mobiilsides otse kinnitada. Rakenduse uus versioon on plaanis välja anda augustis.

Partnerlussuhete tugevdamine on ettevõtete jaoks 2016. aastal veel üks prioriteet. Raamatupidamisbüroo on üks eesmärke, mis aitab tooteid tuua rohkematesse VKEdesse. Ka finantsteenuste ettevõtted, mis saavad platvormi funktsioone täiendada, on alustamise risti.

Magnifinance tarkvara loodi selleks, et hõlbustada ettevõttes igapäevaste tööülesannete haldamist, näiteks sissetulevate ja väljaminevate summade registreerimine ning nende liigitamine, lisaks arvete väljastamise võimaldamisele. See tagab integreerimise kõigi pankadega ja sünkroonimise ettevõtte pangakontodega koos peamise haldustarkvaraga ning sellel on uuenduslikke funktsioone, näiteks võimalus arveid fotodokumentidena registreerida ja liigitada.

Partnerluste valdkonnas soovivad idufirmad uurida võimalust soovitada kasutajatele teenuseid, arvestades ettevõtte finantsolukorda kogu aeg. Jorge Santose näide on krediiditeenuse osutamine ajal, mil VKEd seda vajavad, või rahaline investeering, kui tuvastatakse selle kättesaadavus.

Magnifinance’il on praegu 270 liitujat. Ta sĂĽndis 2014. aastal tĂĽhimikust, mille tuvastasid turu kolm asutajat, kui nad olid juba koos mõne teise projektiga (konsultant, mille nad lõid mõni aeg varem).

Jorge Santos selgitab, et selle tarkvara suur pluss on seotud pangaga ning võimaluses ära tunda kulutusi ja arveid, atribuute, mis tagavad, et need on innovaatilised mitte ainult Portugali turul pakutavate lahenduste osas, vaid ka kõrgemal tasemel. globaalne.

Hispaania on esimene samm Portugali idufirmade rahvusvahelistumisel, kuid Magnifinance’il on silmapiiril juba teisi turge, näiteks Itaalia, Saksamaa või Ladina-Ameerika. Sihtturu määratlus sõltub suuresti VKEde väljendusest selles geograafilises piirkonnas, tavaliselt on neil vähem ressursse ja vähem oskusi finantskĂĽsimuste haldamiseks. See muudab Euroopa ettevõtete laienemise erietapiks, kuna piirkonnas on ĂĽle 21 miljoni väikeettevõtte. AinuĂĽksi Itaalias on 4 miljonit, rõhutas Jorge Santos.

Cristina A. Ferreira