Portugali juhid investeerivad suurde tehnoloogiasse vähe

Hoolimata sellest, et neid peetakse 2018. aastal parimateks ettevõteteks, kuhu investeerida, ei ole globaalsete aktsiaturgude andmetel tehnoloogiaettevõtted Facebook, Amazon, Alphabet ja Netflix (FANG) pälvinud Portugali investeerimisfondide valitsejate tähelepanu. Jornal de Negóciosi sõnul on tehnoloogiagigandi aktsiaid ainult 14 fondil, mis moodustab 1,5% investeeringust, see tähendab 18,3 miljonit eurot, kui kogu investeeritud summa on 1,237 miljonit eurot.

Selles väljaandes analüüsitakse saadaolevaid märtsi andmeid ja FANG-i investeeritud 14 fondist langeb suurim kaal Caixagesti kontsernile kahe olulise investeeringuga. Analüüsitaval perioodil noteeris Caixagest Actions Leaders Global üle 15 tuhande Alphabeti aktsia, mis on 12 miljoni euro suurune investeering, mis moodustab 4% selle fondi väärtusest. USA aktsiatel Caixagest on Amazonis juba üle 1000 aktsia, mis viitab enam kui miljoni euro suurusele investeeringule.

Ajaleht loetles ka seda, et Optimize Investimento Activo jaotab Facebooki, Amazoni ja Alphabeti vahel umbes miljon eurot, mis moodustab 7,6% tema investeeringust. Lõpuks, teised fondid, mis silma paistavad, on Novo Banco, IMGA ja BPI, kellel on samuti FANG-is osalused.

14 Portugali investeerimisfondi tehtud analüüsis oli kõige vähem tähelepanu pälvinud tehnoloogiagigant FANG Netflix, kuid see oli 2018. aastal kõige paremini toimiv, kasvades 85%. Tuletame meelde, et Facebook kaotas sel neljapäeval aktsiaturul hinnanguliselt 120 miljardit dollarit, purustades negatiivse jõudluse rekordi. Ka teised ettevõtted genereerisid oodatust palju vähem, kannatades börsikrahhide all.