Portugali juhtiv projekt eSolidar on sotsiaalse ettevõtluse valdkonnas üks mõjukamaid noori

See võrdub nimedega nagu tennisist Novak Djokovic, laulja Adele või youtuber PewDiePie. See kuulub loomulikult erinevasse kategooriasse, kuid tal on sama prestiiž, kui ta kuulub Forbesi koostatud 30 oma ala kõige mõjukama eurooplase nimekirja. Marco Barbosa on nimi, mida ta peaks sotsiaalse ettevõtluse projektidega seoses ilustama.

“Nii hea on tunda tunnustust. Hea on tunda, et meeskonna tehtud tööd tunnustatakse rahvusvaheliselt, ”sõnas ärimees TeK-ga vesteldes.

28-aastane on tegevdirektor eSolidaris, veebipõhises platvormis, mis müüb tooteid ja reklaamib oksjoneid eesmärgiga koguda raha, mida seejärel jagavad sotsiaalsed põhjused. Ülaltoodud fotol on Marco keskel olev element, keda ümbritsevad teised ettevõtte liikmed.

Müügil olevad tooted ulatuvad lihtsatest kruusidest kuni eksklusiivsemate esemeteni, näiteks Darth Vaderi kiiver, millele on alla kirjutanud tegelase algnäitleja, või 1966. aasta Inglismaa maailmakarika kampsun.

Marco Barbosa usub, et selline eristamine Forbesist loob investoritele suurema nähtavuse. “See on alati oluline, potentsiaal uute investorite ligimeelitamiseks on suur,” kommenteeris tegevjuht.

Praegu 40 tuhande kasutajaga eSolidari platvorm on vastutav enam kui saja tuhande euro jagamise eest mitmetele solidaarsusasutustele. Selle suurim mĂĽĂĽk ulatus ligi kaheksa tuhande euroni, mis on seotud Briti kitarriartisti Mark Knopfleriga.

Tegelikult on e-kaubanduse platvormid tänapäeval peamiselt Suurbritannias. “Aasta lõpus tahame sellel turul konsolideeruda. Uued investorid on tulemustega rahul. Olime majanduskasvu ootuste piires ja meetritele vastamiseks, “selgitas Marco Barbosa.

Selle aasta lõpus loodab eSolidar kiirendada uut rahastamisvooru, mis võimaldab e-kaubanduse platvormil laieneda Põhja-Ameerika turule, mida alati on soovitud.

Portugal on Forbesi maailma edetabelis juba esindatud, kuna neil on startup Talkdeski kaasasutajad Cristina Fonseca ja Tiago Paiva kui kaks kõige lootustandvamat noort ettevõtlustehnoloogia segmendis.

Rui da Rocha Ferreira