Portugali keel avaldas teabe veebis levitatavate tasuta ĂĽrituste kohta

We Are Live on nimi, mille valis Poolas elav Portugali elanik Luís Mendes Amado rakenduse jaoks, mis käivitati sotsiaalse distantseerumise ajal, mille põhjustas kogu maailma mõjutav COVID-19 puhang.

Enesekarantiini ajal otsustas 25-aastane rahvusvahelise ettevõtte personalijuht ja palgaarvestuse juht õppida mobiilseadmetele mõeldud rakenduste väljatöötamist. Tulemused kajastavad ka vajadust praegu, arvestades viimase paari nädala jooksul nähtud otsevideo kahekordistumist.

We Are Live’i puhul on eesmärk ĂĽhendada ĂĽhes rakenduses kogu vaba elu sellistes valdkondades nagu muusika, fitness ja komöödia, mis “mööduvad” Instagramist, Facebookist ja YouTube’ist.

Pärast tasuta allalaadimist piisab ekraanipuudutusest, et pääseda soovitud etendustele koheselt juurde, alati kategooriate kaupa, ilma et oleks vaja sisse logida, paroole ja muid komplikatsioone.

Rakendus kohandub automaatselt iga kasutaja ajavööndiga, ilma et oleks vaja ajavahet arvutada, vältides nii kortse ja sellest tulenevaid sündmusi.

“Idee tekkis pärast seda, kui märkasin, et otseĂĽlekannete arv hakkas kasvama ja ma ei suutnud ennast huvitavaid inimesi näha, sest nad olid erinevates kohtades,” rääkis ta SAPO TEK-ile.

We Are Live võttis selle väljatöötamiseks aega ainult umbes 15 tundi ja selle kättesaadavaks tegemise käigus on kõige keerulisem samm esitada Play pood, ainus mobiilipood, kus see praegu on olemas. “Mõningaid reegleid tuleb järgida ja Google’i heakskiitmine võtab umbes viis päeva.”

Siiski on teel uus versioon, mis sisaldab uusi funktsioone ja on saadaval ka iOS-i jaoks. “SĂĽndmusi on võimalik filtreerida kategooriate ja keelte järgi,” lisas LuĂ­s Mendes Amado.

Lisaks saavad sisuloojad alates sellest neljapäevast, 9. aprillist oma sündmused otse registreerida weareliveapp.com saidil, „et need oleksid rakendusest saadaval ja jõuaksid rohkemate inimesteni”.