2011. aastal surfas Internetis 2,1 miljardit inimest

Portugali keel teeb Internetis 30 miljonit otsingut päevas

Portugalis tehakse päevas üle 30 miljoni veebiotsingu, mis tähendab umbes 5,3 otsingut iga hinnanguliselt 5,7 miljoni Interneti-kasutaja kohta riigis.

Need arvud pärinevad otsinguhiiglaselt endalt ja mainis muu näitajana näiteks Portugali Google Portugali turundustiimi Mónica Bagagem, näiteks seda, et Portugalis on viis miljonit postkasti.

Vastutav isik rääkis Check in Online’i ĂĽritusel, mida Amin täna hommikul Lissabonis propageeris, e-kaubanduse teemal, kus ta selgitas Google Adwordsi toimimist.

“Portugal on tegelikult digitaalne. Internetikasutajaid on 5,7 miljonit ehk umbes 60% elanikkonnast, see arv on viimase 10 aasta jooksul kasvanud neli korda, ӟtles ta. “Kasv on olnud eksponentsiaalne ja usume, et see jätkub ka tulevikus.”

Erinevate andmete hulgas märgitakse selles ka, et Portugalis 20-st veebiotsingust 19 tehakse Google’i veebisaidi kaudu.

93 protsenti otsinguhiiglase kaudu Portugali Interneti-kasutajate tehtud otsingutest osutab reisi planeerimisele, 87% finantstoodete ostmisele, 84% auto ostmise otsusele ja 81% uue tarnija leidmisele.

“See tugevdab ideed, et Portugali kasutajad pöörduvad ĂĽha enam võrgus ja muutuvad Interneti-ostude suhtes vastuvõtlikumaks,” kaitseb MĂłnica Bagagem.

Vaatamata numbrite arengule viibis Aameni üritusel ka ACEPI tegevdirektor Jorge Landau, kes nõudis, et Portugal esitaks jätkuvalt Interneti leviku ja pakutavate teenuste kasutamise taset, mis on endiselt väga madal, võrreldes Euroopa keskmise või, otse öeldes, Hispaaniaga.

Ametniku arvates ei teki probleem mitte infrastruktuuris, vaid “arvutihaldamatuses”, mis tuleneb põhikirjaoskamatusest ja rahvastiku vananemisest.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Patricia Calé