Portugali keeles Google’i assistent jõuab riigis rohkemate Androidi kasutajateni

Google’i assistent räägib juba portugali keelt. Paljud selles riigis asuvad Androidi kasutajad teatavad, et kasutavad juba portugali keeles Google’i virtuaalset assistenti.

Selle aasta alguses SĂŁo Paulos toimunud Google’i ĂĽrituse ajal ĂĽtles Google’i juht Ben Gomes, et tööriist saabub mudelitele, millel on Android Marshmallow, Nougat ja Android O. Eelmisel reedel on mõned Androidi kasutajad, sest meie lugeja Ricardo Souza kasutab juba Google’i abimeest brasiilia portugali keeles:

Täna õhtul on uus Google’i abimees minu nutitelefonis saadaval. Minu seade on Motorola Moto Maxx, Android 6.0.1-ga.

google assistent pt br

Google’i assistent portugali keeles / © NextPit – Ricardo Souza

Töö assistendi kohandamiseks meie emakeelega algas 2016. aastal ja selle on välja töötanud Belo Horizonte Google’i inseneride meeskond. See on sama meeskond, kes valmistas ette PT-BR versiooni, mis on juba saadaval Google Allo sõnumsiderakenduses.

Portugali abiline tuleb teatada septembriks

AndroidPIT huawei kell Philips Hue 5846

Google’i abimehe abil saate juhtida oma kodutulesid nutikella / © NextPiti kaudu

Assistent töötab sujuvalt nutitelefonisĂĽsteemi rakenduste ja funktsioonidega. Seega on võimalik Uberi kaudu taksot tellida või oma kodus nutikaid tulesid juhtida. Kuna meil pole siiski Brasiilias asuvalt Google’ilt ametlikku kinnitust portugali keele toetamise kohta assistendis, ei saa ma ikkagi kindel olla, milliseid ressursse selle riigi otsinguhiiglane pakub.

Seni peaks meie Google’i kontaktide kohaselt portugali keeles assistent välja kuulutama septembris. Meie lugejate ja kogukonna liikmete sõnul AndroidPIT, saavad mõned Galaxy S7 ja Galaxy S8 omanikud nĂĽĂĽd kasutada portugali keeles Google’i abimeest, samuti Moto Z ja nĂĽĂĽd Moto Maxxi omanikke.

Kas kasutate oma Androidis ka portugali keeles Google’i abimeest? Mis on teie nutitelefoni mark ja mudel?