Portugali keskmine Interneti-kiirus suureneb ĂĽhe aastaga 18%

Keskmine Interneti-kiirus on Portugalis 5,9 Mbps, mis näitab riigi selles piirkonnas 42. positsiooni, selgub konsultantide Akamai andmetest. Tulemused viitavad eelmise aasta viimasele kvartalile, kajastades Portugali saavutatud näitajaid, 18% aastast kasvu ja 6% kvartalikasvu.

Kui mõõtmine puudutab maksimaalset saavutatud keskmist kiirust, tõusis Portugal 24. kohale, tipp oli 37,2 Mbps. Selle analüüsi parameetrite piires on kvartalikasv 14% ja aastane kasv 15%. Kuigi väärtus tundub märkimisväärne, ei ole see siiski nii, kui mitme riigi aastane kasv on ületanud 30%.

Kuid Portugal registreeris 2012. aastaga võrreldes 81% kasvu inimeste arvu, kellel on Interneti-ĂĽhendus kiirusega ĂĽle 10Mbps – selles edetabelis on Portugal 36. kohal, kusjuures 10% riigist on selles sektoris. Veel 66% -l on Interneti-kiirus, mis varieerub vahemikus 4–10Mbps, ĂĽlejäänud 24% kiirusega alla 4Mbps.

Akamai kvartaliaruandes, mis keskendub rohkem Interneti kaudu korraldatud rünnakute probleemile, selgub ka, et 0,1% ülemaailmsest arvutirünnakute liiklusest pärineb Portugalist. Selles segmendis on Hiina jätkuvalt juhtiv liider, olles 35% kogu maailmas tekitatud rünnakuliikluse allikas.

See uuring paljastab rohkem analüüse, milles Portugalil pole endiselt palju väljendusviise. Näiteks Šveits on praegu IPv6-s kõige rohkem liiklust teeniv riik (9,3%), järgnevad Rumeenia ja Luksemburg.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi