Portugali lasteaed saab uue IBM KidSmarti kioski

Portugali lasteaed saab uue IBM KidSmarti kioski

Pärast KidSmarti käivitamist Portugalis 2003. aastal on riigis palju muutunud, kuid IBM ei ole vähem pühendunud laste ja koolitajate toetamisele uue tehnoloogia uurimiseks ja paremaks kasutamiseks. Programm jõudis äsja oma 10. väljaandesse, mida tähistasid 52 arvutikioski annetused koos integreeritud haridustarkvaraga.

Sel kolmapäeval Ameerika hargmaise ning haridus- ja teadusministeeriumi vahel alla kirjutatud lepingu vormistava protokolli kohaselt jagatakse töökohti 51 lasteaias, Lissaboni ning Vale do Tejo ja Alentejo piirkondades.

Algne projekt loodi 1998. aastal Ameerika Ühendriikides, eesmärgiga viia kokku ja hõlbustada eelkooliealiste (kolmest kuni kuueni) laste juurdepääsu uuele tehnoloogiale pedagoogilises kontekstis, muutes arvutid koolikeskkonna lahutamatuks osaks. ja haridusprogrammid esimesest etapist alates.

Alates selle loomisest Portugalis on annetatud 502 õppimisjaama, mis hõlmavad enam kui 9000 last 420 lasteaias kogu riigis.

“Alustasime programmi keskendudes sotsiaalselt ebasoodsas olukorras olevatele rĂĽhmadele või geograafilistele piirkondadele, kellel on piiratud juurdepääs uuele tehnoloogiale, ja jõudsime vahepeal kõikidesse Mandri-Portugali piirkondadesse,” ĂĽtles TeK-le IBM Portugali president TeK AntĂłnio Raposo de Lima.

KidSmart Kiosk põhineb õppekeskusel ehk “tööjaamal”, mis koosneb LittleTikese toodetud värvikatest integraatormoodulitest ning mida täiendavad Edmarki väljatöötatud arvutitest ja haridustarkvarast koosnevad lahendused, eesmärgiga õppida ja uurida seotud kontseptsioone. otse matemaatika, loodusteaduste ja keelega.

IBM-projekt hõlmab ka koolitusi koolitajatele ja programmi enda hindamisprotsessi. Need kaks viimast komponenti võimaldavad suurendada lastega tehtavat tööd, aga ka meetodeid KidSmarti rakendamiseks valdkonnas, ettevõtte kaitseks.

Portugalis on see programm olnud mitme välishindamise sihtmärk, näiteks Évora ülikooli või hiljuti Santarémi polütehnilise instituudi Escola Superior de Educação korraldatud hindamine.

“Viimase hindamise tulemused võimaldavad meil kinnitada, et programmi KidSmart eesmärkide täitmise määr on väga positiivne, nimelt laste arengu edendamisel, eriti mis puudutab koostööoskusi, pedagoogiliste / loomemängude kasutamist ja keskendumisastet”, tõi välja AntĂłnio Raposo de Lima.

Vastutava isiku jaoks on Portugal kindlasti viide ja näide programmi SmartSmart rakendamiseks teistes Euroopa riikides, “tänu oma kogemustele ja selle positiivsele mõjule, kuidas see esimesest tunnist alates hõlmab väga loomulikku siseruumi”.

Selle aja jooksul tehtud edusammud olid selged, kuid IBM näitas jätkuvalt vähem oma eesmärkidele pĂĽhendumist. “On selge, et alates 2003. aastast on Portugalis palju muutunud ja uus tehnoloogia hõlmab nĂĽĂĽd kogu regiooni, kuid tuleb veel rohkem ära teha, et lapsi ja koolitajaid toetada uute tehnoloogiate uurimisel ja kasutamisel kogu akadeemilise ja tööelu jooksul.”

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Patricia Calé

Märkmete kirjutamine: teksti muudetakse tehtud tsitaadis.