Portugali mängudes soovitakse noori tundlikustada, et vältida vägivalda poiss-sõbra vahel
RAÄŚUNALNIK

Portugali mängudes soovitakse noori tundlikustada, et vältida vägivalda poiss-sõbra vahel

Projekti koordineerib ülikooli kommunikatsiooni ja kunstide osakonna professor Margarida Almeida ning seda esitleti ametlikult eile, tähistades rahvusvahelist naistevastase vägivalla likvideerimise päeva.

UnLove on endiselt prototüübi staadiumis, kuid selle eesmärk on ennetada teismeliste vägivalda, mis uuringute kohaselt on arenenud ja on käitumine, mida saab hiljem täiskasvanuna jäädvustada.

Mängus saab iga kasutaja valida ühe „avatarist”, kellega ta saab kogeda olukordi ja kogemusi ning õppida juhtima konflikti-, väärkohtlemis- või füüsilise ja psühholoogilise vägivalla olukordi.

Nende võimaluste seas on osalejatel hetero- või homoseksuaalsed suhted, nad alustavad narratiivipõhiseid mänge, mis on valmis näitama poiss-sõbra vahelise vägivalla nähtuse erinevaid stsenaariume, visioone ja dimensioone.

Projekti koordinaator selgitas, et UnLove’i mäng “kavatseb ennast kehtestada tervise harimise ja reklaamimise vahendina ning toetada sotsiaalseid ja harivaid sekkumisi kohtinguvägivalla ennetamise ja teadvustamise valdkonnas”.

Allpool loodud video tutvustab projekti.

Margarida Almeida jaoks on koolid ja ülikoolid privilegeeritud sekkumisruumid, mis võimaldavad algatustel jõuda noorema publikuni.

Kuigi see on alles pilootetapis, soovib mäng tagada arengu ja võimaluse kinnitada lõplik versioon, seega esitati TÜ Austini uurimis- ja arendusprojekti taotluse alusel selle aasta juunis rahastamistaotlus | Portugal.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi