Portugali noored kasutavad kolme suhtlusvõrgustikku. Mobiiltelefonid on eelistatud juurdepääsuviis

Noortel 14–18-aastastel portugallastel on keskmiselt profiilid kolmes suhtlusvõrgustikus ja mobiilseadmetes, mida eelistatakse juurdepääsu ja navigeerimise vahendina, ees telefon.

Andmed pärinevad Netsonda uuringust “Digitaalsete platvormide kasutamine Internetis”, mis viidi läbi eelmisel suvel ja kus kĂĽsitleti noori selle ĂĽle, kuidas neil on oma kontode ĂĽle kontroll, kuidas nad ohu korral edasi tegutsevad ja kuidas puutuvad kokku privaatsusega võrgus kĂĽberpeksmise probleem.

“See uuring näitab, et noored tegelevad ĂĽha enam privaatsusega, kuid tõestab ka seda, et mõnikord võivad nad teatud aegadel või sellest aru saamata teistele kahjulikku sisu jagada ja põhjustada soovimatuid olukordi,” öeldi Natalia avalduses.

Basterrechea, Facebooki suhtekorraldus Portugalis.

Tulemused näitavad, et enamus on teadlikud veebipõhise kokkupuute kontuuridest ja riskidest, kui 80% küsitletud noortest väitis, et on kellegi blokeerinud või lükkas sotsiaalvõrgustikes sõbrakutsed tagasi.

Kuid kolmandate osapoolte fotode postitamise või enda kohta käiva sisu postitamise ja paroolide jagamise kohta on palju rohkem andmeid.

Need on Netsonda kogutud andmed, mis on nüüd aluseks koostöös Facebooki ja platvormiga MiultoSegurosNa.Net käivitatud kampaanias “Mõtle enne, kui jagad”.

Kampaania põhineb kolmeleheküljelisel juhendil, mis on veebis saadaval Facebooki pereohutuskeskusest, pakkudes nõu kasutajate privaatsuse kaitsmiseks ja pakkudes lahendusi kohatu või solvava jagamise vältimiseks.