Portugali noored kasutavad maailma parandamiseks teadust ja Legot

Portugali noored kasutavad maailma parandamiseks teadust ja Legot

Portugali Katoliku Ülikooli (FEUCP) tehnikateaduskond korraldab 23. juunil noortele suunatud teadusvõistluse Esimese Lego liiga riiklikul turniiril.

Sel aastal on riikliku väljaande teema toiduga kindlustatus. Selle ettepaneku eesmärk on uurida toiduga saastumise võimalikke allikaid, mis võivad olla bioloogilised (närilised, putukad, mikroorganismid jt), aga ka keemilised, füüsikalised või seotud töötlemise, transportimise või ladustamisega. Eesmärk on uudsete lahenduste abil leida viise nende vältimiseks või kõrvaldamiseks.

Lego Mindstormsi materjalid on väljakutse, mis aitab noortel projekteerida, ehitada ja programmeerida roboteid, et vastata Esimese Lego liiga 2012. aasta toiduteguri väljakutsele.

Esimene Lego liiga on ülemaailmne programm, mis on suunatud 9–16-aastastele noortele, keda innustatakse välja töötama innovaatilisi robotlahendusi, mis suudaksid elanike elukvaliteeti positiivselt mõjutada.

1998. aastal loodud väljakutse innustab osalejaid reageerima väljakutsetele – tegeliku elu teadusprobleemidele -, mille organisatsioonid esitavad ja mis aasta-aastalt muutuvad. Kogu maailmas osaleb selles algatuses 170 000 last 59 riigist.

2011. aasta väljaandes pälvis Portugal konkursil mitu auhinda: Parim robootiline jõudlus; Team Spirit Trophy ja FLL skoor; Parimad robottehnilised ja teaduslikud projektid.

Märkmete kirjutamine: Vareseid parandada. Seal, kus on kirjas “nad pandi”, peab olema kiri “nad pandi”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira