Portugali õpilased pääsevad Google’i koodi konkursi finaali

Magistrandid Ricardo Gomes Coimbra ĂĽlikoolist, Miguel Duarte Lissaboni ĂĽlikooli Instituto Superior TĂ©cnico’st ja Pedro Paredes Porto ĂĽlikoolist võistlevad järgmise aasta aprillis Google Hash Code’i 2017. aasta väljaande finaalis.

See on Google’i toetatud rahvusvaheline võistlus, mille eesmärk on “lahendada reaalsetes inseneriprobleeme”. Konkurss on suunatud ĂĽliõpilastele ja tööstuse spetsialistidele Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas.

Osalejad saavad võistelda kahest kuni neljast elemendist koosnevates võistkondades ja võistlus jaguneb kaheks etapiks: veebikvalifikatsioon, mis toimus mullu 23. veebruaril, ja finaal 50 parema klassifikatsiooniga, mis toimub Pariisis 1. aprillil.

Kvalifikatsioonifaasis osaleb 2815 meeskonda ja Coimbra koosseis on maailma 34. positsioonil, kvalifitseerudes sellega finaali. Arvutitehnika eriala ĂĽliõpilane Ricardo Gomes tunnistas, et ei eeldanud, et esimene etapp hästi läheb. “Meil on esialgne strateegia ja me lihtsalt järgime seda strateegiat,” ĂĽtles õpilane ja lisas, et meeskond loodab “Pariisis selles etapis saavutatud tulemusi ĂĽletada”.