Portugali ostud püstitasid uue rekordi, mis on kõrgeima väärtusega alates pandeemia algusest

Kolmanda deflatsioonifaasi algusega Portugalis hakkasid Portugali tarbimisharjumused normaliseeruma. Värskeimad SIBS Analyticsi andmed näitavad, et ajavahemikus 1. – 7. Juuni registreeritud Multibanco võrgus tehtud füüsiliste ostude päevane keskmine võrdub 87% -ga pandeemiaeelsest keskmisest, mis vastab kõrgeimale väärtusele pärast hädaolukorra loomist. Üldiselt kasvas väärtus eelmise nädalaga võrreldes 6%.

SIBS kirjeldab üksikasjalikult, et super- ja hüpermarketisektor, suupistete, jookide ja tubaka levitamine, apteegid ja parafarmaatsia moodustavad 49% koguarvust, mis on madalaim näitaja pärast hädaolukorra algust ja on lähedal kriisieelsetele näitajatele. Kui need sektorid välja jätta, on majanduse järkjärgulise taasavamise tõttu ostumass 51%.

E-kaubanduse osas loetles SIBS kõrgeima hinde pärast esimese riikliku COVID-19 juhtumi kinnitamist märtsis, mis on 7% tõus võrreldes 25. maist 31. maini kestnud nädalaga.

Juuni esimesel nädalal olid enim kasvanud toitlustus, toidu kohaletoimetamine ja kogumine, kasv 78%, meelelahutus, kultuur ja tellimused, mis moodustasid täiendavad 57%, ning toit ja jaemüük, kasv 23%.

AnalĂĽĂĽsitud nädala andmed näitavad “tarbimisharjumuste järkjärgulist muutumist”. Apteekide ja parafarmide, lõhnaainete ja kosmeetika, mängude ja mänguasjade ning dekoratiiv- ja kodutarvete sektor moodustab 55% kogu riiklikust veebitarbimisest, kuid kaalub nĂĽĂĽd 45%, mis on madalaim väärtus pärast hädaolukorra algust.

SIBS rõhutas MB Way kasutamist riiklikus tarbimises, vaadeldaval nädalal oli internetikaubanduses rekordiliselt kõrge makseteenus. Keskmine ostude osakaal tõusis kõrgeimale tasemele, kusjuures võrgukanalites kasutati teenuseid enne COVID-i eelnevat perioodi 42% ja kasvasid 8 baaspunkti võrreldes ajavahemikuga 25. – 31. Mai

Keskmine poodi ostmine MB WAY kaudu oli pandeemia algusest 2,22 korda suurem. MB WAY kasvas üheteistkümnendal järjestikusel nädalal, kasvades eelmise nädalaga võrreldes 15%.

Keskmine igale ostule kulutatud summa Multibanco võrgus on püsinud stabiilsena kolmandat nädalat järjest, olles 37,8 eurot. Veebipoodides langes väärtus 2%, 40,1 euroni. Mõlemas tarbimisvormis püsib ostu keskmine pandeemiaeelsest väärtusest kõrgem: füüsiliste ostude puhul 8,9% kõrgem, veebipõhiste ostude puhul kõrgem.