Portugali rakendus aktiveeris enam kui 75 000 piirikontrolli, mis tuleb läbi viia vaid ühe kuu jooksul - taotlus

Portugali rakendus aktiveeris enam kui 75 000 piirikontrolli, mis tuleb läbi viia vaid ĂĽhe kuu jooksul – taotlus

COVID-19 pandeemia tõttu tekkisid sisse- ja väljapääsualade kontrollimisel uued turvanõuded. Portugalis algab piirikontroll 16. märtsil hädaolukorra olukorra jõustumisega vähemalt 15. juunini. Kuu aja jooksul võimaldas Portugali ettevõtte Present Technologies välja töötatud rakendus SEF Mobile välismaalastel ja piiriteenistustel teostada üle 75 000 piirikontrolli ilma füüsilist kontakti kasutamata.

See rakendus töötati välja vastusena uutele Euroopa piirikontrolli seadustele. Ehkki COVID-19 kavandati algselt õhu- ja merepiirkonna juhtimist silmas pidades, tekitas see maismaapiiride kontrollimisel lõpuks väljakutseid.

SEF-i mobiilsiderakendus | Tehnikainimesed nĂĽĂĽd krediit: praegused tehnikad

Present Technologies selgitas oma avalduses, et kui avastati, et hädaolukorra tõttu kontrollitakse maismaapiire, tuleb SEF Mobile kiiresti kohandada, et reageerida uuele reaalsusele.

Protsess ei ole lihtne, tunnistas ettevõtte Present Technologies kaasasutaja ja kaasasutaja Paulo Martins, sest pandeemia tõttu on kõik ettevõtted jõudnud kaugtöö režiimi. Kuid kahe nädala jooksul saab ettevõte pakkuda SEF-le rakenduse funktsionaalset versiooni.

Erica Santose jaoks, kes on SEF-i inspektor ja vastutab välitingimustes lahenduse juhtimise eest, on rakendus muutunud oluliseks tööriistaks. Ametnik selgitas, et lisaks tõhususe suurendamisele aitas see rakendus tagada ka kõigi purskkaevu kontrollimisprotsessis osalevate isikute turvalisuse.