Portugali robotid omandavad inimestega suhtlemise uurimiseks humanoidseid “kolleege”

Uurimisrühma Manuela Veloso loodud CoBoti kirjeldatakse kui ülimobiilset robotit, mis ringleb CMU hoonest sõltumatult, kuid millel pole relvi. Kui teil on vaja objekti liigutada, paluge kellelgi objekt teie korvist eemaldada või eemaldada.

Projekti selles etapis teeb seda ülesannet Baxter, kellel on relvad. Need kaks robotit täiendavad üksteist nii navigeerimise kui ka manipuleerimise osas ning nende eesmärk on, et see uurimisliin tooks kaasa uusi oskusi inimestega suhtlemise ja robotite abistamise ülesandes, millele on viidatud pressiteates.

Baxter ja CoBot, Carnegie Melloni ĂĽlikooli arvutiteaduste kool

Tehisintellektis ja robootikas tehtud töö eest kogu maailmas tunnustatud Manuela Veloso on osalenud Portugali Carnegie Melloni programmis, peauurijana Ameerika ülikoolide poolel MAIS-S uurimisprojektides ja topeltdoktorantide nõustajana.

Tuleb märkida, et Portugali valitsuse ja Põhja-Ameerika ülikooli Carnegie Melloni info- ja sidetehnoloogia alase koostöö tulemusel loodud teaduse ja tehnoloogia fondi rahastatav CMU Portugali programm algas 2006. aasta oktoobris ja seda on ajakohastatud 2017. aastani.

See rahvusvaheline partnerlus hõlmab üle 300 topeltkraadiga professionaalset magistranti ja doktoranti, hõlmab 25 uurimisprojekti, valitakse konkurentsivõimeliste kanalite kaudu ja sellel on üle 80 partnerettevõtte.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi