Portugali teadlased ehitavad iseõppivaid roboteid

Protsess on keerulisem, kui tundub, ja kõigi funktsioonide täitmiseks võimeliste kontrollerite väljatöötamine võib tegelikus kontekstis uurijatele võtta päevi või isegi nädalaid. Tähtsus, mida robotid saavad ise õppida ja muutustega kohaneda, võib olla kasulik töötades erinevates keskkondades, eriti kaugetes või ohtlikes keskkondades.

Teadlaste eesmärk on luua nutikaid, usaldusväärseid, mobiilseid roboteid, mis suudaksid tõhusalt ja iseseisvalt töötada erinevates keskkondades. Just seda püüavad nad oma töös saavutada Interneti-käitumise õppimine ja kohanemine reaalsetes robotites, mille viisid läbi Fernando Silva ja Luís Correia Lissaboni ülikooli teaduskoolist ja Lissaboni ülikooli instituudi (ISCTE-IUL) teadlased Anders Lyhne Christensen. ).

FCUL robottehnik “data-title =” FCUL robottehnoloogia – Portugali teadlane loob iseõppiva roboti – SAPO Tek “> FCUL tehnorobot

Teadlased suutsid esitada robotite riistvaral töötava närvivõrgul põhineva kontrollerirakenduse edukaid tulemusi, mis suudavad täita kahte üksikut või ühte kollektiivset ülesannet.

Kontrolleri töötab robotrühm välja iseseisvalt, kasutades simulatsioonis juhuslikku alglahendust või evolutsioonieelset lahendust sisaldavat evolutsioonilist algoritmi (inspireeritud Darwini evolutsioonist).