Portugali teadlased juhivad Euroopa pilu loomise projekti

Selle põhieesmärk on reageerida tänapäevaste pilvandmeteenuste ja infrastruktuuri tõrgetele ning tagada kasutajatele, et nende andmetöötlus ja salvestamine toimub täiesti turvaliselt.

“Pilvandmetöötluse pakkuja ettepanekus on endiselt palju vigu, mis ei taga andmete täielikku privaatsust, terviklikkust ja turvalisust miljonite klientide pilvedes ning see on ĂĽks probleemidest, mida me tahame lahendada,” selgitab INESC TEC administraator ja projekti eest vastutav Rui Oliveira .

Turvalisus ja privaatsus pole seotud ainult häkkerite pahatahtlike arvutirünnakutega, rõhutas Rui Oliveira, seega hõlmab projekt ka juhtumeid, kus pilvandmetöötluse teenuse pakkujad üritavad kuritarvitada oma klientide salvestatud andmeid, näiteks müüa isiklikke andmeid teistele üksustele.

Projekti teine ​​eesmärk on pakkuda seda täiendavat turvalisust ja privaatsust, kuid muuta seda, kuidas tänapäeva pilvandmetöötluse kliendid seda kasutavad.

Ăśks omadusi, mis muudab SafeCloudi uuenduslikuks, on see, et see soovib, et andmete edastamist, töötlemist ja salvestamist levitaks mitu pilveteenuse pakkujat. “Nii on võimalik tagada, et iga kliendi andmed jäävad privaatseks ja turvaliseks, tingimusel et kõiki haldusdomeene, kuhu andmeid salvestatakse, ei tehta kokku,” ĂĽtles Rui Oliveira pressiteates.

Teine uudsus oleks tsensuurivastased mehhanismid, mis muudavad pilve salvestatud andmete muutmise või kustutamise ilma selle toimingu avalikustamiseta ebapraktiliseks, see tähendab välistavate ĂĽksuste või pahatahtlike kasutajate kliendiandmetele ligipääsu takistamine ja neilt saadud teabe tsenseerimine või muutmine „vaikival viisil“. “.

Just kõigil neil eesmärkidel saab SafeCloud Euroopa Komisjonilt 3 miljonit eurot. Tuleb märkida, et lisaks INESC TEC-i kuulunud umbes 30-liikmelisele teadlaste meeskonnale osalesid selles projektis ka INESC-ID ja Maxdata Software Portugalist, Université de Neuchatel Šveitsist, Technische Universität München ja Cloud & Heat. Saksamaalt GMBH ja Eestist Cybernetica AS.