BLOG

Portugali teadlased osalesid superarvuti COVID-19 vastu võitlemise projektis Science

Porto ülikooli teadusteaduskonna (FCUP) teadlaste välja töötatud projekt on üks 40 algatusest, mille on heaks kiitnud kõrgetasemeline arvutustehnika konsortsium COVID-19. FCUPi professori Maria Joo Ramose juhtimisel on teadlaste ülesanne superarvutite kaudu välja selgitada, millised ravimid on efektiivsed ensüümide vastu, mis võimaldavad COVID-19 põhjustava viiruse SARS-CoV-2 inimestel ellu jääda.

FCUP Computational Biochemical Group projekti arendatakse IBMi toel Extreme Science and Engineering Discovery Environment platvormi kaudu. "Meie uurimisrühm on väga harjunud uimastite avastamisega tegelema ja oleme selles osas läbi viinud mitu konsultatsiooni riiklike ja rahvusvaheliste ettevõtetega," selgitas Maria Joo Ramos oma avalduses, lisades, et praegust olukorda arvestades oli projekt väga oluline.

USA valitsus lõi märtsis kõrgjõudlusega andmetöötluse konsortsiumi COVID-19, kuhu kuuluvad teaduslaborid, ülikoolid ja sellised ettevõtted nagu NASA, IBM, Amazon, Google, Microsoft ja HP.

Konsortsiumil on praegu rohkem kui 30 superarvutit enam kui 420 petaflopi abil, et aidata teadlastel kogu maailmas kiiresti leida viise COVID-19 vastu võitlemiseks.

Veel märtsis teatas IBM, et tema superarvuti leidis aine, mida saab koroonaviiruse vastu võitlemiseks katsetada. Pärast COVID-19 valgu sorteerimist lõi ettevõte tipparvuti Summit arvutusmudeli, et leida viirusvalkudega seotud molekule.

Euroopa Komisjon teatas hiljuti, et kolm superarvuti keskust Itaalias, Hispaanias ja Saksamaal osalevad koos farmaatsiaettevõtete ning mitme bioloogilise ja biokeemilise asutusega Euroopa projektis, mille eesmärk on uurida vaktsiinide, ravi ja diagnoosimisega seotud küsimusi. Exscalate4CoV projekt saab Euroopast toetust kolm miljonit eurot.

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH