Portugali teemaksud: registreeritud välismaised autod saavad teemaksude maksmiseks veebis tellida

Portugali teemaksud: registreeritud välismaised autod saavad teemaksude maksmiseks veebis tellida

2012. aastal välja töötatud Easytolli süsteem võimaldab Portugali teedel liikuvatel välismaistel registreeritud sõidukijuhtidel kasutada elektroonilist teemaksukogumissüsteemi, mida nimetatakse pukkidena. Välismaal registreeritud sõidukite teemaksu tasumise süsteemiga liitumine on nüüd Portugalis veebis saadaval ja kehtib 30 päeva.

Maanteede verandadel teemaksu tasumine on olnud probleemiks neile, kes sõidavad autoga Portugali, nimelt Hispaania külastajatele ja sisserändajatele, kes peavad süsteemi kasutamiseks ootama piiril pikki järjekordi või on neile kuude pärast ette nähtud trahvid. osa läbi Portugali.

Uue teenuse tellimine tuleb teha portaali Portugal Tolls kaudu, mille on välja töötanud Infraestruturas de Portugal (IP). Portugali valitsuse jaoks “lihtsustab see lahendus kĂĽlastajatele maalt või riigilt pakutavaid teenuseid”, võimaldades Easytolliga liituda veebis, sealhulgas mobiilseadmete kaudu.

Turismi riigisekretär Rita Marques pidas oma avalduses seda sĂĽsteemi probleemide tõttu oluliseks sammuks. “Tasuliste teede probleemile parema lahenduse otsimine välismaistele sõidukitele on olnud pikka aega, sest teemaksu tasumise sĂĽsteemil on praegu takistusi, mis ei mõjuta mitte ainult teemaksu kogumise efektiivsust, vaid ka tasulise tee mainet. riikidega koos nendega, kes meid kĂĽlastavad, ”selgitas ta.

Intellektuaalomandi õiguste riigisekretär Jorge Gelado kinnitas, et organisatsiooni pidev eesmärk on uue tehnoloogia ja uue digitaalse maailma teenimine inimeste teenistuses. Enesekindlust demonstreerides ĂĽtles ta, et IP “uskus kindlalt selle käigu õnnestumisse”, kuna nĂĽĂĽdsest ei pea autojuhid vahetult enne maanteel liikumist enam fĂĽĂĽsilisse teenistusse minema.

2012. aastal välja töötatud süsteem Easytoll on automaatne makselahendus, mida kohaldatakse eksklusiivse elektroonilise teemaksu kogumise süsteemiga maanteedel registreeritud välismaistele sõidukitele. See tähendab, et sisse- ja väljapääsude puhul pole vaja läbida maksukoguseid, sõiduki registreerimisega on seotud pangakaart. 2019. aastal registreeriti Easytollile umbes 450 tuhat adhesiooni.