Portugalil on digitaalse transformatsiooniga kohanemiseks hea positsioon

Üleilmselt juhib USA 87 punktiga edetabelit oma turu suuruse, kõrgetasemeliste teadmiste ja ettevõtlust toetava keskkonna tõttu. Saksamaa, Holland, Šveits ja Suurbritannia juhivad edetabelit top 5-s, tuues esile digitaalse transformatsioonivõimega Lääne-Euroopa positsiooni, loetledes 16 riiki 30 parema hulgas. See uuring teeb selgeks, et Euroopa Liidu arenguga kooskõlas olevad äritavad toetavad lisaks kõrgetasemelistele teadmistele mõeldud ökosüsteemi, eriti Põhjamaade piirkonnas, liidripositsiooni nendes riikides.

Uuringus tuuakse välja ka Aasia riikide positsioon Vaikse ookeani piirkonnas, mis kuuluvad esikolmikusse, sealhulgas Jaapan 7. kohal, Singapur 8. kohal, Hong Kong 9. kohal, Lõuna-Korea 10. kohal Hiinas. 17. kohal, Hiina 17. kohal, Austraalia 20. kohal, Uus-Meremaa 22. kohal ja Malaisia ​​30. kohal. Hiina on oma turu suuruse poolest tähelepanu keskpunktis, kuid pole kehva ühenduvuse tõttu paremat kohta võitnud.

Ladina-Ameerika piirkonnas on selles uuringus öeldud, et logistilise infrastruktuuri tingimused, halb ühenduvus ja innovatsiooni puudumine loovad digitaalse „buumi“, kusjuures Tšiili on endiselt 43. ja Mehhiko 52. kohal. Lähis-Idas on Araabia Ühendemiraadid 24., Saudi Araabia 50. ja Egiptus 80. kohal. Lõuna-Aafrika Vabariik on Aafrika mandri liider, hõivates 46. koha erinevalt Nigeeriast, mis on tõusnud 100. kohale.