Portugalil on programmi „Justice + Next” jaoks 140 moderniseerimisetappi. 2023 on seatud eesmärk

Neli aastat tähistades on programmil „Justice + Next” uued sammud ajavahemiku 2020–2023 jaoks. Kihlveoettekanne toimub sel esmaspäeval Campus da Justiças, Lissabonis, kus avaldatakse ka mõned OECD aruande järeldused 2016. aastal alanud ja eelmisel aastal lõppenud kava esimese väljaande tulemuste kohta.

Justiitsminister Francisca van Dunem tõstis oma ettekandes esile justiitsorganisatsioonide 21. sajandisse toomise mõju, kuid tunnistas, et moderniseerimine ei lahenda kõiki probleeme, vaid on oluline vahend.

Aastatel 2020–2023 tervitatakse projekti eelmistes väljaannetes käimasolevaid samme, lisades mõned veel alustamata ja 90 originaalset. See on 15 õigussektori üksuse, sealhulgas kohtunike kõrgema nõukogu, haldus- ja maksukohtute kõrgema nõukogu ning peaprokuröri büroo panuse tulemus.

Jällegi tuginedes innovatsiooni, tõhususe, läheduse ja inimlikkuse alustaladele, koondab see väljaanne kokku 140 sammu. Innovatsiooni osas on motoks “ületamine, loomine ja testimine”, mille eesmärk on uute tehnoloogiliste lahenduste abil välja töötada uued lähenemisviisid õigluse muutmise toetamiseks. Selles valdkonnas on üheks sammuks uuele teenusemudelile tuginev Tribunal + laiendamine, mille eesmärk on investeerida sekretariaadi haldamise lihtsustamisse ja ülesannete optimeerimisse. 2019. aastal hakkas ta hõlmama 250 kohut.

Kuid plaaniga soovitakse minna veel kaugemale ja töötada välja tulevaste kohtute pilootprojektid, keskendudes digitaalsele ja suhtlust hõlbustavatele organisatsioonidele. Lisaks testib Tribunal 360 eksklusiivseid elektroonilisi protseduure, nii et panustage protsessi jätkamise “veebiversioonile” ja uute digitaalsete tööriistade kasutamisele. Tehisintellekti (AI) tehnoloogia kasutamiseks justiitsvaldkonnas viitepoliitika raamistiku väljatöötamine on kava ĂĽks meede, mis tagab, et selles osas saab tehisintellekt „ainulaadselt kaasa aidata sektori muutmisele”, tõhusamaks ja hõlpsasti kasutatavaks. ja selle tulemusel usaldusväärsem. “See on siiski ainus tehisintellekti kava mõõdupuu.

Tõhususe samba raames tehakse kavas töötada välja uus sĂĽsteem, mis võimaldab kodakondsuse taotlusi veebis võrgus esitada, eesmärgiga kaotada paberitöötlus. Läheduse valdkonnas keskenduvad plaanid nĂĽĂĽd teabele ja lihtsustamisele, eesmärgiga luua kodanikele ja ettevõtetele lähemal olevaid teenuseid. Humaniseerimine on selle projekti teine ​​sammas – valitsus soovib suurendada avalikes kohtades aktsepteerimist ja tingib õigluse. Ăśheks sammuks on vangidele mõeldud veebiplatvormi väljatöötamine eesmärgiga hõlbustada nende taasintegreerumist ĂĽhiskonda.

Kava esitluses kinnitas peaminister António Costa, et pidevate nõudmiste tõttu on „õigluse muutmine lõputu protsess“. Ta leidis siiski, et Portugal on õigel teel, keskendudes probleemide väljaselgitamisele ja lahendamisele, rõhutades samal ajal ka esmaspäeval avaldatud OECD hinnangu esmakordsele kava esmatrükile.