Portugalis valmistatud 3D-printer tuli mĂĽĂĽki septembris

Esimene Portugali 3D-printer, mis Beethefirstina turule tuleb ja algab septembrist, on saadaval. Lõplikku hinda pole välja kuulutatud, kuid projekti üks asutajapartneritest Francisco Mendes kinnitas TeK-le, et see jääb alla kahe tuhande euro.

Esimeses etapis on Euroopa turg Jorge Pinto ja Francisco Mendesi peamine sihtkoht, kes piiravad toodete mĂĽĂĽki regiooniga. Hilisemas etapis on idee laiendada turustamist teistele turgudele.

Ettevõtjad ei riski müügiprognoose, vaid kinnitavad, et lauaarvutite 3D-printimise panus on suur ja hakkavad suunama kõik ettevõtte jõupingutused, mis on viimase poole aasta jooksul valmistunud ülemaailmsete ambitsioonidega ettevõtte käivitamiseks. Seda tugevat pühendumist 3D-printimisele toetab 16-liikmeline meeskond, 14 inimest rohkem kui aasta tagasi.

Beethefirst on selle uue positsioneerimise esimene tulemus. Kahe Portugali inseneri valmistatud printer kasutab maisist valmistatud polümeeri (PLA), mis võrreldes muude samal eesmärgil kasutatud materjalidega nõuab vähem energiat ja selle eeliseks on taastuv energia.

Meeskond tagab, et selle masinaga trĂĽkitud esemed on “kerged, kuid väga vastupidavad”. Objektimudeleid printimiseks saab kasutaja luua erinevate turul olevate 3D-rakenduste kaudu või alla laadida ettevõtte veebisaidilt, mis augustist annab mõned näited.

Seda tüüpi printer võib olla oluline vahend uute toodete väljatöötamise kiirendamiseks, muutes prototüübid kättesaadavaks, mis oli traditsiooniliselt saadaval ainult tööstuslikuks tootmiseks.

Beeverycreative oli varem BitBox, idufirma, mis asutati 2011. aastal Aveiro ülikooli inkubaatoris. See sündis eesmärgiga arendada kohandatud elektroonikat ja aja jooksul proovida mõista, kuidas ideid positsioneerida, kuni see jõudis töölaua 3D-printimise alale, mis on nüüd prioriteediks määratud. Ta töötab juba 3D-alal, kus ta arendab ja turustab R2C2 3D-printeri kontrollerit.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira