skema sol tek

Portugalis valmistatud nutitald soovib aidata insuldijärgset füüsilist taastumist

SwitHome on insuldijärgsele füüsilisele rehabilitatsioonile keskendunud tehnoloogiline lahendus, mis on välja töötatud Coimbra ülikooli teadus- ja tehnoloogiakooli (FCTUC) süsteemide ja robootika instituudi (ISR) ning Pedro Nunes instituudi (IPN) koostöös.

Tehnoloogia, mille abil hakatakse patsiente testima detsembris kahes haiglas, ĂĽks Hispaanias ja teine ​​Hollandis, põhineb “nutikal” tallal, mis on ĂĽhendatud kahe liidesega, tahvelarvuti ning terapeudi ja patsiendi vahelise veebipõhise suhtlusplatvormiga. Eesmärk on, et fĂĽĂĽsilist rehabilitatsiooni saaks teha kodus, tervishoiutöötaja kaugseire abil.

Kasutades kogu tallale jaotatud andureid, hindab patsiendi jalanõusse kinnitatud tald kuni 200 punkti jalarõhku, kui terapeudi määratud harjutus sooritatakse tahvelarvutile paigaldatud tasakaalule keskendunud mängu kujul (selgitab promootor). uudistetoimetusele saadetud märkuses.

Samal ajal pakub süsteem patsientidele reaalajas teavet ja edastab andmeid veebiplatvormi kaudu terapeudile, võimaldades tal jälgida rehabilitatsiooni arengut ja vajadusel kohandusi teha.

ins skeem ins “data-title =” ins ins skeem – Portugalis toodetud Smart Sol soovib aidata insuldijärgset fĂĽĂĽsilist taastumist – SAPO Tek “> sol tek skeem

Seda painduvat elektroonikat kasutavat tehnoloogiat eristab see, et konsortsium kavatseb oma rakendust laiendada ka teistele patoloogiatele, näiteks diabeetilisele jalale, see, et see on isikupärastatud ja osalev. „Seisame silmitsi tehnoloogiaga, mis ühendab patsiente tervishoiutöötajatega, panustades kodus ideehaigla peale. Hinnanguliselt tähendab see tehnoloogia kulude vähendamist kuni 35%, millel on otsene mõju tervishoiusüsteemi ja peremajanduse kulutustele, ”järeldas praegu IPNi automaatika ja süsteemide laboris (LAS) asuv projekti koordinaator António Lindo da Cunha.

Idee tekkis 2015. aastal ISR-i Mahmoud Tavakoli juhitud teadusprojekti osana painduva elektroonika valdkonnas (Stretchable Electronics). Pärast projekti tundmaõppimist uuris IPN oma rakenduste potentsiaali ja asus konsortsiumi moodustamise poole, mis võimaldaks välja töötada turule jõudmiseks võimelised süsteemid.

Nii laienes meeskond EIT Healthile (Euroopa Innovatsiooni ja Tehnoloogia Instituut), mis eraldas projekti rahastamiseks umbes 500 tuhat eurot, FundaciĂł Privadale per la. GMV Innovating Solutions ettevõte, samuti Hispaaniast, Groningeni ĂĽlikoolihaiglasse (Holland) ja kahe Portugali idufirmasse – Sword Health ja SoftBionics.

Insult on Portugalis peamine surma põhjus. Kogu maailmas on 12 miljonit inimest insult ja elab igal aastal ellu. Neist kahel kolmest on raskusi kõndimisega ja neil on suur kukkumisoht.