Portugallased kulutavad tänavu tehnoloogiale 4% rohkem kui 2015. aastal

GfK viimase prognoosi kohaselt ostavad Portugali tarbijad tänavu jõulude ajal rohkem tehnikatooteid kui 2015. aasta pidulikul hooajal.

Analüütikute andmed näitavad, et tarbijatehnoloogia turu arveldamine on jaanuari ja septembri vahel eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvanud 3,6%, kuid jõuluostude puhul peaks see protsent olema kuni 4%.

Üks segmentidest, millest tarbijate enesekindlus on enim kasu saanud, on telekommunikatsioonisegment, mis kasvas selle aasta kolmandas kvartalis 11% võrreldes 2015. aasta sama perioodiga.

JaemĂĽĂĽjad prognoosivad PĂşblicole, et nutitelefonid on kogu ĂĽlejäänud päeva kuni aasta lõpuni nõudlikud. 2017. aastaks ĂĽtles Fnac ajalehe kĂĽsimusele vastates: “Prognoos on positiivse kasvutrendi säilimine”. Worten tõstis esile ka selle segmendi mĂĽĂĽgi kaalu. Alles 2015. aastal ĂĽtles kategooria turundusdirektor InĂŞs Drummond Borges [dos smartphones] moodustab umbes 16% keti kogu mĂĽĂĽgist.

Huvitav on see, et see trend on täielikus vastuolus globaalse aeglustumisega. Ameerika analüütiku IDC sõnul on mobiilseadmete turg tänavu juulist septembrini peaaegu stagneerunud. Üldiselt tarniti poodidesse ainult 363 miljonit mobiiltelefoni, mis on 1% kõrgem kui 2015. aasta samal perioodil. Sellegipoolest toetasid kasvu vähem kõlavad Aasia kaubamärgid. Apple ja Samsung, paus on registreeritud.

Veel üks põhjendus suurenenud müügile tarbijatehnoloogia turul seisneb kodumasinate segmendi nähtavas kasvus. Público ütles, et „seda tüüpi seadmed [frigoríficos e máquinas de lavar] on kolmandas kvartalis kasvanud 7%, võrreldes 2015. aasta sama kuuga, samas kui väikeste seadmete müük kasvas 11%.

Nõudlust tehnoloogiatoodete järele pidulikul hooajal peaksid aga domineerima “meelelahutustooted nagu konsoolid ja mängud”. AinuĂĽksi 15. novembri ja 6. detsembri vahel mĂĽĂĽs Worten ĂĽle 48 000 mängu ja 46 000 nutitelefoni. Kõige populaarsemate toodete jaoks lisas GfK televiisorid, Bluetoothiga ĂĽhendatud kõlarid ja telerite heliribad.

Ka hõljuklauad, droonid ja virtuaalreaalsuse prillid näevad suuremat nõudlust kui aasta tagasi.

Kokku on portugallased kulutanud tehnoloogiale kokku 682 miljonit eurot, kuid on üksmeelsed, et see arv kasvab aasta lõpuni siiski oluliselt.