RAČUNALNIK

Portugallased lÔid robotmaalijad, kes tegid koostööd inimestega ja lubasid efektiivsust suurendada 30%

SĂŒsteemide ja arvutitehnika, tehnoloogia ja teaduse instituut (INESC TEC) ja Portugali ettevĂ”te TALUS on vĂ€lja töötanud maalimisrobotid, mis teevad edukalt koostööd inimestega arvukalt.

INESC TECi tööstusliku robootika ja intelligentsete sĂŒsteemide keskuse teaduri Rafael Arrais sĂ”nul AgĂȘncia Lusaga rÀÀkides on sarnane tehnoloogia juba olemas Portugalis. Robotitel on aga keeruliste vĂ”i suuremate toodete maalimise vĂ”imalused piiratud.

FLEXCoating projektiga loodud koostöö robotirakk ĂŒletab raskused 3D-andurite abil. See tehnoloogia vĂ”imaldab robotitel ja operaatoritel töötada harmoonias ilma fĂŒĂŒsiliste takistusteta. Nagu Rafael Arrais selgitab, kasutatakse sensoreid tööruumide jĂ€lgimiseks, ohutsoonide leidmiseks, objektide tuvastamiseks ja leidmiseks ning isegi trajektooride programmeerimiseks demonstratsioonidega.

FLEXCoating projekti mudel

krediit: HORSE projekt – EL H2020

“Data-title =” FLEXCoating – Portugali projektimudel pani robotmaalijad inimestega koostööd tegema ja lubavad efektiivsust suurendada kuni 30% – SAPO Tek “> FLEXCoating projekti mudel krediit: HORSE projekt – EL H2020

“Enne katmisprotsessi alustamist Ă”petab operaator robotile vĂ€rvimist, demonstreerib seda. VĂ€rvimisprotsessi kĂ€igus kontrollib, tuvastab ja asetab 3D-nĂ€gemisandur vĂ€rvitava objekti ning korrigeerib roboti trajektoori, mida varem Ă”petati, ”rÀÀkis INESC TECi uurija.

Tööstusrobotika ja intelligentsete sĂŒsteemide keskuse spetsialistid said edukalt katsetada robotmaalijaid Portugali pinnakatmistele spetsialiseerunud ettevĂ”ttes FLUPOL. Rafael Arais usub, et arenenud tehnoloogia kasutamine vĂ”ib suurendada tööstusprotsesside efektiivsust. “Meie hinnangul on projekti lĂ”pus see, et protsesside efektiivsuse suurendamine on vĂ”imalik 30% vĂ”rra,” ĂŒtles teadlane.

2018. aastal alanud projekti finantseerimine on 200 tuhat eurot Euroopa Liidu programmi Horisont 2020 kaudu, mis on ĂŒks avatud kutsega KUDA projektist valitud katseprojektidest.

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jĂ€tkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH