Portugallased on kõige innukamad tulevastest suhtlusvõrgustikest ostma

Portugali tarbijad on eurooplased, kes kavatsevad lähiaastatel kõige rohkem osta sotsiaalvõrgustike kaudu. Ligi pooled, umbes 41% vastanutest tunnistavad, et kavatsevad tulevikus kaupu osta sotsiaalsete platvormide kaudu, mis on sama näitaja puhul suurem kui 29% Euroopa keskmisest.

Täna tunnistab 18% portugallastest regulaarselt suhtlusportaalide kaudu ostlemist. Selles analüüsivaldkonnas jäävad riiklikud tarbijad maha itaallastest ja poolakatest, kelle turunduse määr sotsiaalvõrgustikes on üle 23%. Sellegipoolest on Portugal veidi üle Euroopa keskmise, 17%.

Cetelemi vaatluskeskuse uuring analüüsis tarbijate kavatsusi 12 riigis ja jõudis ka järeldusele, et 78% analüüsitud riikide eurooplastest oli juba Interneti kaudu oste sooritanud. Portugalis langes väärtus 72% -ni.

Neid kahte näitajat kombineerides usuvad analüütikud, et e-kaubandus kasvab tõenäoliselt alles lähiaastatel ja sotsiaalvõrgustikud võivad olla selle kasvu üheks peamiseks tõukejõuks.

“Tarbimine 2.0 peab olema nutikam ja moodsam”, leiab Cetelem Portugali turundusdirektor. Diogo Lopes Pereira leiab, et tarbijad on ĂĽha enam teadlikud veebipõhiste ostude põhjustest ja kaugostud saavad tulevikus reaalsuse osaks.

Sotsiaalse ostmise mudel, mis põhineb sõprade ja lähedaste inimeste nõuannetel, on üks võimalus veebikaubanduse edendamiseks ja e-kaubandusele teatava turvalisuse pakkumiseks. Teiselt poolt on sotsiaalsed võrgustikud platvormid, kus mängijad veedavad rohkem aega.

Hiljuti lõi Portugali rakendus Facestore ettevõtetele mõeldud mudeli, mis võimaldab Facebooki kaudu turustada mitut toodet. Kaasa arvatud maksed, tehakse kõike sotsiaalsetes võrgustikes.

Eelmisel aastal tegi TeK tuntuks ka tavakasutajatele mõeldud turuplatsi Bewarkert, kus saab müüa ja osta igasuguseid tooteid ja kaupu.

Cetelemi observatooriumi uuringus küsitleti Interneti kaudu üle 6500 inimese (vähemalt 500 inimest riigi kohta, üle 18 aasta) 12 Euroopa riigis: Saksamaal, Belgias, Hispaanias, Prantsusmaal, Ungaris, Itaalias, Poolas, Portugalis, Tšehhi Vabariigis, Rumeenias , Inglismaal ja Slovakkias

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi