Portugallased on need, kes kasutavad kõige rohkem oma mobiiltelefoni pühade ajal orienteerumiseks

Paberist reisijuhid on “aegunud” ja 40% portugallastest väidavad, et nad tavaliselt neid raamatuid ei osta ja pigem otsivad nad veebist. EDreasi andmed näitavad ka seda, et portugallased on nutitelefonide juhtimisseadmetes kõige silmapaistvamad ning kõige rohkem laadivad nad pileteid alla mobiilsetesse terminalidesse.

Hispaanlased ja prantslased, vastavalt 28% ja 26%, on järgmised nende seas, kes väidavad, et kasutavad rohkem mobiiltelefone puhkusesihtkohtadele orienteerumiseks. Ainult 12% portugallastest ütles, et ostsid alati juhendi või printisid oma sihtkoha kaardi.

Portugallaste sõltuvus tehnoloogiast puhkusereisil ilmneb ka murest, mida nad väljendavad, kui neil mobiiltelefonid otsa saavad. 56% vastanutest valmistas kõige rohkem muret fotode tegemine, kuna nad väitsid, et ei võtnud puhkusereisidel kaamerat kaasa.

Mida nad teevad, kui nad kaotavad oma mobiilseadme? 26% ütles, et lähevad lähedalasuvasse hotelli ja küsivad abi või pöörduvad telefoni poole. Kõige vähem kaalutud võimalus, 2% vastusega, oli võõra inimese mobiiltelefoni laenamine, et perele või sõpradele helistada.