78% Portugali Interneti-kasutajatest ostab veebi

Portugallased ostavad internetist vähe, kuid ostuväärtus on kõrge

(Uuendatud) SIBS esitas äsja oma esimese turuaruande – algatuse, mille eesmärk on analĂĽĂĽsida krediitkaardiga veebiostusid Portugalis, näidates, et e-kaubandus ei ole veel Portugali tolli sisenenud. 2011. aasta andmetel tehti kõigist kaartidega tehtud ostudest ainult 1,2% veebist, ehkki kulutatud summa oli ĂĽle kahe korra suurem kui näost näkku tehtud ostude puhul.

“Veebipoodide ostmine on viimastel aastatel kasvanud ja ootused on kõrged,” rõhutas SIBS Grupi president Vitor Bento uuringuettekandel, kuigi ta ei soovinud prognoosiandmeid edendada. Vitor Bento ĂĽtles ka, et “on vältimatu, et see kauplemiskomponent saavutab turuosa”, kuna rohkem kasutajaid tunneb end veebiplatvormis hästi ja rohkem kauplejaid teevad oma pakkumised Internetis kättesaadavaks.

Andmed turuaruandest – algatusest, mida SIBS kavatseb regulaarselt ette võtta – näitavad, et 2011. aastal tegid portugallased 8,1 miljonit veebitehingut, kokku 678 miljonit eurot. 2007. aastal oli võrgus tehtud kaardimaksete määr vaid 0,7%, kuid see näitaja on kasvanud 1,2% -ni.

Veebipoodide väärtus enam kui kahekordistas tehingute väärtust fĂĽĂĽsilistes kauplustes, tõustes 2011. aastal 81 euroni, väärtus langes võrreldes 2007. aastaga – kui see oli 108 eurot – ja see on seotud ostude tĂĽĂĽpidega, eriti reisi- ja puhkepäevadel. Selles konkreetses kategoorias on see väärtus veelgi kõrgem, kusjuures veebiostud lennuettevõtjatelt on jõudnud keskmiselt 235 euroni, samas kui reisibĂĽroodelt tehtud ostude keskmine väärtus on 222 eurot.

Isegi võrreldes teiste riikidega on Portugalil pangakaardiga Internetis üks suurimaid ostuväärtusi hinnaga 116 eurot, kui Suurbritannias ei ületa see väärtus 71 eurot ja Iirimaal 94 eurot.

Kuid enamik oste tehakse endiselt rahvusvahelistel veebisaitidel. Vitor Bento ütles, et ainult 18% mahust kulutatakse veebi kaudu Portugali veebisaitidele. Suurbritannia on edetabeli eesotsas, neelates 28% veebiostude väärtusest, kuid ka Luxembrugo (16%), Ameerika Ühendriigid (7%) ja Iirimaa (6%) kuuluvad Portugali lemmikute hulka.

E-kaubanduse suurendamiseks peavad kasutajad tundma suuremat valmisolekut internetist osta, aga ka seda, et ettevõtted teevad oma pakkumised Internetis kättesaadavaks, kaitses Vitor Bento, tõdedes, et pakkumiste dünaamika kohalikul ja mitte ainult rahvusvahelisel tasandil on väga asjakohane.

TeBSi poolt küsitletud SIBS Grupi president ütles, et valitsuse hiljuti käivitatud algatus PME Digital on positiivne, avades neile ettevõtetele ukse kasutajate rühmale, ületades ettevõtte füüsilisi piiranguid suurema hulga saavutamiseks. ostja.

Samuti demüstifitseerib Vitor Bento turvaküsimused, tagades turvalised maksed. SIBS-i andmetel on MBNeti pettuste määr 0% ja pangatehingute pettused Portugalis madalamad kui ELi keskmised.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees

Toimetuse märkus: uudiseid on täiendatud lisateabega.