Portugallased riskivad jätkuvalt oma tervisega, ostes ravimeid Internetist

On tehtud arvukalt hoiatusi, hoiatades Interneti-kasutajaid internetist uimastite ostmise eest, kuid täna avaldatud maksu- ja tolliameti avalduses tunnistatakse, et portugallased ohustavad jätkuvalt oma tervist, ostes neid materjale veebist.

Avalduses kajastatakse võltsitud narkootikumide vastu võitlemise rahvusvahelise operatsiooni tulemusi, milles osales umbes 100 riiki ja mille tulemusel arreteeriti 79 inimest ning arestiti enam kui 3,7 miljonit võltsitud, potentsiaalselt surmavat narkootikumi. Arestitud uimastite hinnanguline väärtus oli 10,5 miljonit dollarit, mis võrdub umbes 8 miljoni euroga. Portugalis peatati 33 658 ühikut ebaseaduslikke uimasteid.

Operatsioon toimus 25. septembrist 2. oktoobrini ja seda koordineerisid INTERPOL ja Maailma Tolliorganisatsioon (WCO) koostöös ravimiainetega farmaatsiatööstuse (Pharmaceutical Security Institute – PSI) kaudu. Esmakordselt on kaasatud ka turvalise Interneti-apteegi keskus (CSIP), mis koondab toiminguteks maailma suurimaid e-kaubanduse ettevõtteid. Portugalis on operatsiooniga liitunud maksu- ja tolliamet (AT) ning Infarmed – riiklik ravimite ja tervisetoodete amet IP.

Avalduse kohaselt kontrolliti kontrollimeetmete käigus 133 278 postipaki, millest 6740 puhul uuriti ebaseaduslikke ja / või võltsitud narkootikume.

Konfiskeeritud võltsravimite hulgas oli vähi raviks tuvastatud ravimeid, antibiootikume ning erektsioonihäirete ja kaalulanguse ravimeid.

Portugalis viivad asjaomased ametiasutused kohapeal läbi ühisoperatsioone, et tuvastada võimalike võltsitud ravimite sisenemispunkte. Arestiti 41 postipakki, kokku 3835 kontrollitud, mis takistas 33 658 ebaseadusliku uimasti ühiku sisenemist Portugali hinnangulise väärtusega umbes 130 000 dollarit (umbes 100 000 eurot).

Ainult üks tollis blokeeritud korraldustest on 70% kõigist Portugalis operatsioonide käigus konfiskeeritud narkootikumidest.

Samas avalduses jagatud järeldus oli, et „portugallastel on jätkuvalt tõsiseid terviseriske seoses ravimite ostmisega Interneti kaudu volitamata veebisaitidelt“.

Maksu- ja tolliamet hoiatas nõuandeid ka mõnede Interneti-kasutajate eest, nimelt näitas see, et isegi kui sait tundub usaldusväärne, ei tähenda see veel seda, et tal on luba müüa narkootikume Interneti kaudu. Ostetud ravimid võivad olla võltsitud või võltsitud, koostisega muutunud, aegunud või neid on ettevaatusabinõudeta transporditud, põhjustades ootamatuid kõrvaltoimeid.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees