Portuguesa Heptasense pakub turvalist videovalve lahendust privaatsust rikkumata

Praktilises näites selgitatakse jaemĂĽĂĽgipiirkonnas, et kui keegi võtab toote kätte ja paneb selle käru asemel kotti või taskusse, võib selline käitumine tekitada hoiatuse turvameeskonnale, kes teeb seejärel otsused varguste vältimiseks. Sellel avastamisel pole midagi pistmist kurjategija karistusregistriga ega nende rassist, rahvusest ega soost, selgitab Ricardo Santos. “Selle hoiatusega saab turvameeskond kontrollida, kas selles ruumis midagi tõesti juhtus, ja seejärel otsustada, mida teha.”

Juba väljaspool turvalisuse konteksti kogub Heptasense näiteks marsruute, mida kõik ostukeskuses läbivad, ja esitab üldised mõõdikud selle kohta, kuidas inimesed ruumi kasutavad, keskendumata konkreetsetele isikutele.

Heptasense töötab juba kuue Euroopa riigi ettevõtetega, peamiselt kahel turul: maanteel ja jaemüügis. Mõlemas turvameeskonnas teavitatakse neid reaalajas võimalikest ohtudest, näiteks õnnetusest või autost vastupidises suunas, esimesel juhul; klapi korral kahtlase käitumise olukorrad, mis võivad viia varguseni. Selles sektoris kasutatakse peale turvalisuse neid tooteid ja ruume, mis tarbijaid meelitavad, ja seda, kuidas nad neid teatud aja jooksul, olgu selleks siis tund, päev või nädal, analüüsitakse.

Tehisintellekti rolli kohta protsessis ütles Ricardo Santos, et seda kasutatakse objekti enda tuvastamise protsessis, olgu see siis inimene, loom või sõiduk. Tuvastage ka käitumine ja toimingud nende andmete täiendavaks analüüsimiseks.

“Heptasense peab olema ĂĽks väheseid tehisintellekti ettevõtteid, kes ei tule töötajaid asendama, vaid ainult neid aitama. Turvalisuse mõttes on meil kliente, kelle sama inimene vaatab tundide kaupa korraga ĂĽle 100 kaamera. Erinevus seisneb selles, et Heptasense’i kasutamisel antakse inimesele teavet selle kohta, millisele kaamerale tähelepanu pöörata ja otsus vastu võtta. See protsess muudab turvalisuse tõhusamaks, aga ka erapooletumaks, sest keskendub hetkel tegevuse tuvastamisele, “selgitas ta.

Ettevõte kinnitab, et paljud ettevõtted ja ĂĽksused kasutavad tehisintellekti võimeid eesmärkidel, mis kahjustavad inimeste privaatsust ja sageli turvalisust, sest see keskendub näotuvastusele, nagu oli Hiinas, “mille vastu Heptasense on täielikult vastu”. Ricardo Santos ĂĽtleb, et tema lähenemine on täpselt vastupidine sellele sĂĽsteemile, keskendudes pigem praegusele kahtlasele käitumisele, mitte inimeste jälgimisele, kuna neil on juba kriminaalne ajalugu või mingi profiil.

Selline tegutsemisviis sunnib ettevõtteid saama erinevaid sertifikaate seoses isikuandmete kaitse üldmäärusega (GDPR) selle kohta, kuidas tarkvara kaamera andmeid töötleb ja kuidas selle sisemine tegevus toimib.

SAPO TEK-i kĂĽsimusele, kas videovalvesĂĽsteemide kaudu pakutav turvalahendus on järjest Orwelli stiilis kontekstis, teatas Heptasense’i asutaja, et „ma tõesti loodan, et mitte. Meil pole seda isegi vaja. Mida me tahame Heptasense võimete abil demonstreerida, on see, et ettevõtted saavad parandada turvalisust ja kosmosehaldust privaatsuse rikkumist kasutamata. Piisab sellest, kui kasutame suhtlusvõrgustikke ja oma veebielu, et neid reklaami ja poliitilistel eesmärkidel salvestada ja nendega manipuleerida. Me ei lase sellel oma võrguĂĽhenduseta elus juhtuda ”.