Praia Info: Ă•igete kaitsmise ĂĽhing soovitab rakenduste installimise vastu

Rannadele juurdepääsu reeglid muutuvad määratluse puudumise teises etapis, nagu selgitas peaminister António Costa ministrite nõukogu lõpus toimunud pressikonverentsil. Selle tagamiseks, et rannad ei oleks ülerahvastatud ja säiliks sotsiaalne distantseeritus, määratakse valgusfoori tüübid, sõltuvalt töötingimustest rohelise, kollase või punase tulega, ning teave on kättesaadav Portugali keskkonnaagentuuri rakenduses Info Praia.

Pärast seda teadet tõusis rakenduste allalaadimiste arv hĂĽppeliselt, saavutades iOS-i jaoks esikoha nii Androidi rakenduste poes kui ka App Store’is.

Pärast SAPO TEKi uudiseid hindas ĂĽhendus D3 – Digital Rights Defense rakendust ja selgitas, et see ei soovita selle installimist, hoiatades liigsete loataotluste eest.

“Avatud ja hõlpsasti kättesaadava koodi puudumisel, ĂĽlemääraste lubade kĂĽsimisel ja isegi privaatsuseeskirjade esitamata jätmisel väärib Info Praia rakendus selle kasutamise osas suurt punast lippu,” ĂĽtles ĂĽhing.

Nagu avaldatud D3 veebisaidil, piisab “lihtsalt kiirest selle rakenduse lehe kĂĽlastamisest Google Plays, et veenduda, et see rakendus on tegelikult eeskuju, mida ei tohi järgida”

Ăśhing teatas, et sooviti asukohateavet, juurdepääsu mikrofonidele, salvestusruumi, fotosid / multimeediumit / faile, seadme ID-d ning kõne- ja telefoniteavet. „Esimeses analĂĽĂĽsis oli rakendusega taotletud autoriseerimine nähtavalt ĂĽlearune. Mõni funktsioon võib siiski nõuda, et kasutajad taotleksid seda tĂĽĂĽpi autoriseerimist “, viitab ta, viidates ka sellele, et kahjuks ei saa me teada, milliseid andmeid see rakendus kogub ja kuidas seda kasutatakse, kuna Google Plays loetletud privaatsuseeskirjad viitavad järgmisele aadressile : https://snirh.apambiente.pt/index.php?idMain=1&idItem=2.1, mis pole privaatne ”.

Seda teavet värskendati hiljem, näidates, et “mõned inimesed teatavad, et rakendus ei nõua enam kõiki neid lube”. Ăśhing ĂĽtles, et „kĂĽlastades telefonis rakenduse enda kaudu Google Play lehte, kuvatakse selles ainult load, mis vastavad rakenduse versioonile, mis sobib kõnealusele telefonile. Volituse kontrollimiseks “selle rakenduse kõigi versioonide jaoks”, nagu on näidatud joonisel, on vaja avada ĂĽhendus a brauser “ja lisage see”mitmed D3 liikmed kinnitasid, et kõik need load registreeriti lehel D3 konsulteerides rakendus ĂĽle brauser teksti avaldamisel, nagu oleme dokumenteerinud ekraanipilt ja videod “.

Lisaks selgitatakse, et D3 ei tea selle lahknemise põhjust. “Võib-olla on rakendus on värskendatud või vana versioon võib olla eemaldatud. Sellele kĂĽsimusele ei saa me kindlalt vastata, ainult vastutavad isikud rakendus teavad, kuidas reageerida “, tunnista ĂĽhendust.

APA tagab rakenduse ohutuse

Pärast SAPO TEK-i uudiseid avaldas Portugali Keskkonnaagentuur (APA) oma veebisaidil selgituse, milles tagab rakenduse ohutuse. „Info Praia rakendus töötati välja 2019. aastal, et anda teavet Portugali rannas suplemise kvaliteedi kohta. Kogu kogutud teave, asukohad ja lemmikrannad salvestatakse ainult kasutaja seadmesse ning kolmandatele isikutele ega Portugali keskkonnaagentuurile ei saadeta isiklikke andmeid. “, Ăśtles väljaanne.

Agentuur teatab, et rakendus ei vaja kasutaja registreerimist, seega ei kogu see isikuandmeid. “Rakenduses lemmikrandade tuvastamise funktsionaalsus on salvestatud mobiilseadme mällu”, tõi ta välja, rõhutades, et “nagu on võimalik kontrollida rakenduse installimise kaudu, on ainus kasutajalt installimise ajal kĂĽsitud luba asukoht läheduse ja marsruudi suuna kaudu Google kaardid. Seda fakti kinnitab telefon ise, avades seaded ja volitades installitud rakendusi.

APA teatel viitab D3 Association – Defense of Digital Rights Play poest leitud pildile (veebiversioon), kus öeldakse, et luba on rakenduse kõigi olemasolevate versioonide jaoks. “Oluline on selgitada, et ĂĽldsusele kättesaadavaks tehtud versioon, sealhulgas see versioon 1.1.3, esitab ainult alloleval pildil määratletud loataotlused, nimelt Interneti asukoht ja kontroll (rakenduse sisule juurdepääsemiseks)”.

Beetaversioon pole laiemale ĂĽldsusele kättesaadav, viitab APA, samuti öeldakse, et “beetaversioon on eemaldatud” ja et “alati on vaja viiteid sellistele lubadele nagu mikrofon, mille Play pood ise tĂĽhistas, kuna alati on vaja ainult versioone 1.1.3 ja varasemaid”.

Toimetuse märkus: neid uudiseid värskendatakse Portugali keskkonnaagentuuri veebisaidil avaldatud teabega.