Praia Info: ühing, kes kaitseb õigust nõustada rakenduste installimist

Praia Info: ühing, kes kaitseb õigust nõustada rakenduste installimist

Rannikutele juurdepääsu reeglid muutuvad deflatsiooni teise etapiga, nagu peaminister Antnio Costa selgitas ministrite nõukogu lõpus toimunud pressikonverentsil. Veendumaks, et rand ei ole liiga rahvarohke ja et vahemaad on võimalik säilitada, on määratud liiklusfoor, sõltuvalt töötingimustest koos rohelise, kollase või punase tulega ning teave on saadaval Praia Info rakenduses, vahendab Portugali keskkonnaagentuur.

Pärast seda teadet suurenes rakenduste allalaadimiste arv kiiresti, jõudes iOS-i jaoks esikohale Androidi rakenduste poodis ja ka App Store'is.

Pärast SAPO TEKi uudiseid hindas D3 – digitaalsete õiguste kaitse ĂĽhing rakendust ja selgitas, et see ei soovita installimist, tuletades meelde ĂĽlemääraseid loataotlusi.

"Kuna teil pole oma koodi avatud ja saadaval, selleks et liigset luba küsida, ja kuna see ei paku isegi privaatsuspoliitikat, on Info Info rakendus juba väärt selle kasutamisega seoses suure punase lipu saamist," teatas ühing.

Nagu D3 veebisaidil avaldatud, "piisab selle rakenduse lühikesest külastusest Google Plays, et kontrollida, kas see rakendus on tegelikult näide, mida ei tohiks järgida"

Ühing väidab, et nõutakse asukohaandmeid, juurdepääsu mikrofonidele, mäluseadmeid, fotosid / multimeediume / faile, seadme ID-sid ning kõne- ja telefoniteavet. "Esimeses analüüsis tundub rakenduse taotletud volitus ilmselgelt ülemäärane. Siiski võivad mõned funktsioonid nõuda kasutajalt seda tüüpi volituste taotlemist", viitab ta ja osutab ka, et "kahjuks ei saa me teada, milliseid andmeid see rakendus kogub. ja kuidas seda kasutada, kuna Google Plays loetletud privaatsuseeskirjad viitavad järgmisele aadressile: https://snirh.apambiente.pt/index.php?idMain=1&idItem=2.1, mis pole privaatsuseeskirjad. "

Seejärel värskendati teavet, mis näitas, et "mõned inimesed teatasid, et rakendus ei taotlenud enam kõiki neid õigusi". Ühing ütles, et "kui külastate Google Play lehte mobiilirakenduse enda kaudu, kuvatakse selles ainult mobiiltelefoni vastava rakenduse versiooni jaoks sobivad õigused. Kujutisel kuvatavate lubade kontrollimiseks" selle rakenduse kõigi versioonide jaoks "peate teie peab lingi avama brauser "ja lisage see"mõned D3 liikmed kinnitavad, et kõik need õigused registreeritakse, viidates lehele D3 rakendus läbi brauser tekstide avaldamisel, nagu me oleme dokumenteerinud ekraanipilt ja video ".

Veel selgitati, et D3 ei teadnud selle erinevuse põhjust. "Võib-olla küll rakendus on värskendatud või võib-olla vanem versioon on eemaldatud. küsimusi, millele me ei saa kindlalt vastata, ainult vastutavad isikud rakendus teab, kuidas reageerida ", tunnustage ühingut.

APA tagab rakenduse ohutuse

Pärast SAPO TEKi uudiseid avaldas Portugali keskkonnaagentuur (APA) oma veebisaidil täpsustused, kus ta garanteeris rakenduse ohutuse. "Rakendus Praia Info töötati välja 2019. aastal, et anda teavet Portugali rannavannide kvaliteedi kohta. Kogu kogutud teave, asukohad ja lemmikrannad säilitatakse eranditult kasutaja seadmes ning mingeid isiklikke andmeid ei edastata kolmandatele isikutele ega Portugali keskkonnaagentuurile," ütles ta. avaldamine.

Agentuur väidab, et rakendus ei vaja kasutaja registreerimist, seega ei kogu ta mingeid isikuandmeid. "Funktsionaalsus tuvastab mobiilsideseadme mällu salvestatud rakenduse lemmikrannad", osutades, rõhutades, et "nagu saab kontrollida rakenduse installimise kaudu, on installimise ajal kasutajalt ainus luba nõutav asukoht, läheduse ja marsruudi suuna kaudu Google Maps Seda fakti kinnitab mobiiltelefon ise, pääsedes juurde installitud rakenduse määratlusele ja autoriseerimisele ".

APA andmetel viitab D3 Association – Digital Rights Defense Play Playst (veebiversioon) leitud piltidele, kus on kirjas, et luba on olemas kõigil olemasolevatel rakenduse versioonidel. "Oluline on selgitada, et avalikult saadaval olev versioon, sealhulgas versioon 1.1.3, esitab ainult alloleval pildil tuvastatud loataotluse, s.o asukoha ja Interneti kinnitamine (rakenduse sisule juurdepääsuks)".

Beetaversioon pole üldsusele kättesaadav, soovitab APA, öeldes ka, et "beetaversioon on eemaldatud" ja et "viited sellistele lubadele nagu mikrofonid, mille Play Store ise tühistab, jätavad ainult versiooni 1.1.3 ja seda oli alati vaja".

Toimetaja märkus: seda uudist täiendatakse Portugali keskkonnaagentuuri veebisaidil avaldatud teabega.