Androidi juhend vanematele

Praktiline juhend eakatele nr 1 – näpunäited

Pärast meie videoesitlust naaseme selle esimese peatükiga vanematele kasutamiseks mõeldud käsiraamat. Sel nädalal anname teile mõned näpunäited, mis peaksid nutitelefoni kasutamisel abiks olema ja asja lihtsamaks tegema. Tecnfilos, siit leiate mõned näpunäited ja nipid, mis aitavad teie pere paremaks muuta Androidi kasutajakogemus.

Tähelepanu: siin pakutavad näpunäited võivad teie kasutatavast nutitelefoni mudelist erineda. Ehkki kõigil nutitelefonidel on võimalik teostada järgmised viis toimingut, võivad mõned teed olla erinevad.

# 1 Kuidas helitugevust suurendada

Alustame algusest. Kui kasutate kõnede tegemiseks peamiselt oma nutitelefoni, on mõnikord probleeme helistajate kuulamisega. Seadme heli parendamiseks lihtsalt vajutage seadme küljel asuvat helitugevuse nuppu, on nupp enamasti seadme vasakul küljel.

Heli ja helitugevuse reguleerimiseks avage nutitelefoni menüü ja seejärel sätted. Valikus Heli saate reguleerida erinevate funktsioonide (helinad, muusika, teated jne) helitugevust, määrata helinprofiili (näiteks valjem, kui olete kodus, vaikse režiimi korral, kui viibite kinos jne). Sama valiku korral saate oma kontaktidele seada ka erinevad helinad, nii et neid on lihtne ära tunda.

# 2 Kuidas teha otseteid

Võimalik, et kasutate oma nutitelefoni peamiselt tekstsõnumite saatmiseks, lähedaste leidmiseks või neile helistamiseks. Aja säästmiseks ja samade toimingute kordamise vältimiseks miks mitte teha otsetee?

Otsese juurdepääsu saamiseks kontaktide või rakenduste teabele saate avakuval luua otsetee. Selleks vajan avage ekraan ja klõpsake mõnda aega: kuvatakse menüü, mis pakub teile otseteede loomise võimalust. Seejärel valige lühendatavad suvandid: kontaktid, navigeerimine, otsesõnumid, otsekõned, seadete otseteed või muud huvitavad.

# 3 Kuidas kiiresti kontakti luua

Või kiiresti ja lihtsalt helistada ühe oma lähedase või nende telefoninumbrite jaoks, mida te kõige sagedamini kasutate, ilma et peaksite telefoniraamatut läbi vaatama, saate kiirvalimise jaoks määrata kontaktid klaviatuuri numbritele.

Selleks avage menüü vahekaart Telefon, et kuvataksite helistamisklahvi nuppu. Vajutage menüüd, mis asub tavaliselt telefoni vasakus alanurgas. Valige Kiirvalimine. Numbrid kuvatakse ekraanil või kui teil on võimalus lisada kontakte paremas ülanurgas olevasse + -märki. Valite antud kontakti jaoks numbri ja valite siis oma kontaktide loendist. Valmis! Number 1 reserveeritakse tavaliselt teie kõneposti ja töötab ka hädaabinumbrite jaoks.

# 4 Kuidas ekraani nähtavust suurendada

Kui teil tekib raskusi ekraani nägemisega, heleduse reguleerimine võib aidata. Mida heledam on ekraan, seda heledam on värv. Väljastpoolt, eriti kui valgus on liiga tugev, lükake heledus maksimaalsele, võimaldades parimat ekraani kuvamist.

Avage sätted, seejärel avage ekraani või ekraani valikud. Heleduse korral saate reguleerida taset vastavalt oma eelistustele. Samuti on võimalik muuta nupu särituse kestust või ooteekraani kestust. Olge siiski ettevaatlik, kuna ekraani heleduse suurendamine vähendab aku aku märkimisväärselt.

# 5 Kuidas teavet laiendada

Androidi telefonide olemust pole kahjuks võimalik laiendada. teisest küljest on see võimalik tõsta esile mitu elementi et see suuremaks näeks, kasutage nn vidinaid, väikeseid tööriistu, mis võimaldavad teil teavet saada.

Kui soovite näha ilma näiteks kolmes neljandikus ekraanist, asetage vidin oma avaekraanile. Libistage vasakule või paremale, kuni leiate vidinate installimiseks vaba ekraani. Seejärel vajutage ja hoidke ekraani all: ilmub menüü, kus pakutakse erinevat tüüpi vidinate installimist. Sõltuvalt teie nutitelefoni mudelist ja allalaaditud rakendusest on teie jaoks saadaval erinevad valikud. Valige vidin, mis teile kõige paremini sobib, ja kinnitage oma valik. Kui soovite selle kustutada, hoidke sõrme pidevalt ekraanil, kus vidin asub, ilmub selle väikese programmi kustutamise võimalus ja lohistage see prügikasti. Ärge muretsege, sest te ei kustuta vidinat igaveseks, vaid saatke see lihtsalt algsesse loendisse.

Loodame, et teil on nutitelefoniga mugavam. Järgmisel nädalal on meil rohkem rakendusi, mida on lihtne kasutada ja mis aitavad teid iga päev. head nädala algust!

(tagToTranslate) näpunäited ja nipid (t) Androidi (t) nutitelefonide näpunäited (t) vanematele