Prantsusmaa otsib veebitulu maksustamiseks paremaid strateegiaid

Prantsusmaa otsib veebitulu maksustamiseks paremaid strateegiaid

Prantsusmaa teab, et Internetist on saanud toodete ja teenustega kauplemise platvorm par excellence ning ta ei taha selle pealt makse kaotada. Kuna veebi kasutatakse üha enam äritehingute jaoks, otsib riik uusi strateegiaid tagamaks, et tasusid maksaksid ka veebis müüjad.

Seda eesmärki silmas pidades on Prantsuse valitsus tellinud uuringud, et leida viis, kuidas tagada, et suured jaemüüjad, kes teenivad riigile mõeldud toodetest ja teenustest suurt tulu, maksaksid makse vastavalt kõnealustele tehingutele.

Valitsus teatas otsusest eile, kes loodab, et saab selle aasta lõpupoole osaleda täpsemate sammudega selle tegelikkusega toimetulekuks, teatab Prantsusmaa pressiagentuur.

Lepingulised spetsialistid peaksid koostama aruande selle kohta, kuidas neid tuleks maksustada, võttes arvesse geograafilist asukohta, kasumit, müüki ja muid kontosid, mida võiks maksustamise eesmärgil arvesse võtta, selgitasid rahandus- ja majandusministeerium kohalikule ajakirjandusele saadetud avalduses.

„Meie maksusüsteemil on raskusi digitaalsest majandusest tulenevate uute tehinguvormide integreerimisega. Selle tulemuseks on kaotatud tulud riigi rahandusele ja konkurentsikaod Prantsuse ettevõtetele, kes tegelevad rahvusvaheliste kontsernidega, kes korraldavad maksukoormusest vabanemist või selle vähendamist “, kaitsesid vastutavad isikud, viitas agentuur.

Prantsuse telekommunikatsiooniföderatsiooni (FFT) juht ütles samuti AFP-le, et sedalaadi tegevuse peamisteks sihtmärkideks olid hiiglased Google, Apple, Facebook ja Amazon, kelle hinnanguline aastane tulumaht Prantsusmaal on ligi viis miljardit. euro.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes