President kaitses, et IKT peaks olema riigi moderniseerimise alus

Vabariigi President rõhutas täna info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektori tähtsust riigi arengule mitte ainult selle sisemise väärtuse, vaid ka IKT võimaliku panuse tõttu majandusarengusse. Cavaco Silva võttis sõna APDC 22. kongressi avamisel, mille teema on sel aastal „Võimaluste meri“.

Rõhutades infrastruktuuri ning teadmistesse ja tehnoloogiasse tehtavaid investeeringuid, kaitses Cavaco Silva, et riigil on kriitiline mass – inimressursid, talent ja loovus – uute majandussektorite arendamiseks ja uute tootmisbaaside loomiseks, tuues Portugali majandusse suurema mõõtme.

Rahvusvahelistumise väljakutsega tegeles taas Vabariigi President, kes tõi näiteks IKT-sektori ettevõtted, nende tee ja ambitsioonid ning inspiratsiooniallika Portugali majandusele.

Kongressi tähelepanu ookeanimajandusele väärib Cavaco Silva kiitust, arvestades, et see on rahvamajandusele risti. „Ajal, mil selles riigis on tungiv vajadus rikkuse loomiseks ja majanduskasvuks uue aluse loomiseks, on vaja vaadata seda, mida oleme viimastel aastakümnetel unustanud, ja ületada häbimärgistus, mis takistab meid merest, põllumajandusest ja isegi tööstusest, toota, käeulatuses. ning suurem kogus tooteid ja teenuseid, mida saaks suunata välisturgudele, ”rõhutas ta.

President on arvamusel, et meremajandusel on IKT-tööstuse toodetest palju eeliseid, eriti seetõttu, et need domineerivad endiselt vähem tehnoloogiliste omadustega sektorites.

Kongressi avamisel kinnitas APDC president Pedro Norton, et assotsiatsioon ei eita vastutust, mis sellel sektoril on riigi arengus, ning arvestades, et assotsiatsiooni sidusrühmad esindavad 7% SKPst ja vastutavad 11,5 miljardi käibe eest. euro.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi