Private Shield: ELi ja USA vahel on uus andmeedastuse leping

P√§rast edusamme ja tagasil√∂√∂ke j√Ķudsid Euroopa Komisjon ja USA kokkuleppele Safe Harbori uue versiooni osas – ja kahtluste v√§ltimiseks nimetati see isegi privaatseks kilbiks.

Seega tagab see algatus, et Euroopa kasutajate andmeid töödeldakse Ameerika pinnal, järgides paremini Euroopa Liidus kehtivaid privaatsuseeskirju.

“See uus √Ķigusraamistik kaitseb eurooplaste p√Ķhi√Ķigusi andmete edastamisel USA-sse ja tagab ettev√Ķtetele √Ķiguskindluse,” √∂eldakse lepingust teada andvas avalduses.

Praktikas takistab see arusaam valimatut juurdepääsu Euroopa kasutajaandmetele.

Andmetele on v√Ķimalik juurde p√§√§seda – n√§iteks julgeolekuj√Ķudude poolt – tingimusel, et j√§rgitakse ELi s√§tteid ja tingimusel, et andmete eraelu puutumatuse osas teostavad nende √ľle j√§relevalvet Euroopa ametiasutused.

USA valitsuse kaubandusministeerium saab √ľlesandeks j√§lgida ka ettev√Ķtteid, kellel on teavet, et tagada k√Ķigi lepingu tingimuste t√§itmine.

Samuti on välja kuulutatud ulatuslik kasutajate kontroll, kusjuures USA on selles osas avalduse andnud.

Järgmine samm on koostada ettepanekud, mille vaatavad läbi erinevate liikmesriikide esindajad.

USA poolel tagatakse uue lepingu täitmise tingimused.

Privaatsuskaitse saabub pärast mitut edasiminekut ja tagasilööki kahe osapoole vahelistel läbirääkimistel pärast seda, kui Euroopa Kohus otsustas, et tollane kehtiv leping Safe Harbor on kehtetu.

See on √ľks vilepuhuja Edward Snowdeni 2013.

aastal tehtud paljastuste tagajärg.

Suured tehnikud nagu Facebook, Google, Microsoft ja Amazon v√Ķivad selle uue tehingu valguses m√Ķningad oma tavad ja poliitikad √ľle vaadata.