Pro XDR-ekraan purustas PCMagi tehtud testides rekordeid

Siinne mäletab ettekannet Pro XDR ekraan? Apple soovis sel ajal selgeks teha, et krahh kohe – enamikul juhtudel isegi parem – kui kallis professionaalne monitor (jah, kallim kui monitor ise). Kuid kas ta on tõesti kõik see? SEE PCMag avaldab oma täieliku analĂĽĂĽsi, tehes täpselt selle võrdluse, esitades turuviited.

Selle ajakirja üksikasjad on üsna tehnilised ja ulatuslikud, kuid tasub esile tõsta mõnda monitori võrdlust ja analüüsi.

Adobe RGB

Adobe RGB standardi ulatus on foto- ja videotöötluseks hädavajalik. Ja monitori jõudlus on üsna positiivne, jäädes alla vaid Dell U3219Q 4K-le:

  • Dell U3219Q 4K: 98,1%
  • Pro XDR-ekraan: 96,7%
  • Razer Raptor 27: 89,2%
  • ASUS ROG Strix XG438Q: 83%
  • Acer Predator X35: 80%

Värvivalik (DCI-P3)

Värvigamma (DCI-P3) osas, mis hindab täpsust, et monitor suudab redigeerimisrakendustes filme ja telerisisu kuvada, paistab Apple’i ekraan silma, tagades (kooskõlas PCMaga) nende testitud monitoride ajalooline rekord: 98,7% katvus, põhimõtteliselt Apple’i väljakuulutatud väärtuse piires (99%). Alienware 55 (seni OLED-monitori testivõitja) saavutas katvuse 96,5%.

Heledus

Selles testis suutis Pro Display XDR kuvada sisu tipus 1 560,9 nitsid HDR-is on ka Apple’i lubatule väga lähedal (1600 nitsid).

Vähe sellest, ajakiri ĂĽtleb, et monitori must tase on väga sarnane OLED-kuvaritele, vaid 0,04 – madalaim mõõt, mida nad pole näinud OLED-ekraanil. Isegi kui SDR-i heledus on seatud väärtusele 499 nitsid, kontrastsussuhe on 12 460: 1.

Värvide täpsus

Jah, Pro Display XDR purustas ka värvitäpsuse testides rekordeid. Põhineb PCMag, on see aspekt oluline professionaalsel tasemel sisu loomise jaoks, kuna „oranž pluss oranž” tähendab, et töötate värviga kõige täpsemalt.

Pro XDR ekraan

Selleks kasutatakse mõõtet, mida nimetatakse delta E (või dE); mida madalam on monitori dE, seda täpsemini kuvab see värvi, mida proovitakse toota. Kolmes läbi viidud testis – Pro Display XDR-i kolmes eelnevalt määratletud värviruumi konfiguratsioonis (sRGB, Adobe RGB ja DCI-P3) – oli madalaim tulemus 0,68 dE. Ajakirja andmetel on kõik alla 1dE skoorid “tipptasemel”.

Kõik need testid tehakse Apple’i tehase kalibreerimisseadete abil. Selle põhjuseks on asjaolu, et Pro Display XDR-i pole võimalik kalibreerida, kuigi Apple on lubanud peagi avaldada selliste aspektide seadistused nagu valge tasakaal ja värvigamma.

Ikka nii PCMag väidab, et madalamat dE tulemust pole võimatu isegi seda seadet käsitsi juhtides.

Järeldus

Siin on ajakirja poolt tõstatatud plusse ja miinuseid:

plussid ja miinused
Uskumatu värvitäpsus Supercari tugi
DisplayHDR 1600 näeb välja hämmastav Muud sisendit kui USB-C
Suur kontrastsus Mattpaneeli versioon maksab ĂĽle 1000 dollari
Tugev ehitus
Ilus disain
Töötage Windowsiga Boot Campis või spetsiaalse ülekande töövoo riistvaraga

SEE PCMag väga kiidetud Pro Display XDR, autasustas seda Toimetaja valik.

Üldiselt teeb XDR täpselt seda, mis on ette nähtud: pakub võrdluskvaliteediga tootmisressursse loojatele, kes töötavad ainult Mac-arvutites.

Apple’i kuvareid mĂĽĂĽakse Brasiilias juba 45 000 R $ (tavaline klaas) või 54 000 R $ (klaas) eest nano-tekstuur, millel on madalam peegelduvus). Pro Stand maksab omakorda 8700 R $ – igaĂĽks, kes eelistab valida VESA kinnitusadapteri (kasutamiseks mis tahes VESA seina-, laua-, pjedestaal- või liigendtugitoel), on 1700 R $.

9to5Mac kaudu