contador gratis Skip to content

Procon-SP-l on nimekiri kauplustest, mida tuleb vältida mustal reedel 2019 | E-kaubandus

Procon-SP-l on nimekiri kauplustest, mida tuleb vältida mustal reedel 2019 | E-kaubandus

Nii mustal reedel välja kuulutatud ahvatlevate pakkumiste keskel pean olema ettevaatlik, et mitte langeda Internetis pettusi. Brasiilia e-kaubanduse kuupäeva tugevnedes kasutavad kurjategijad veebis kasutajate voogu, et meelitada ohvreid võltsveebidele, müüa tooteid, mida pole olemas, ja varastada krediitkaardiandmeid. Et ostjaid reedel tavapärased tutvustused ei kahjustaks, peab Procon-SP kahtlaste veebipoodide nimekirja.

LOE: Must reede: 8 näpunäidet, mis näevad tõeliselt odavat

Seda nimekirja arvestati kuni selle artikli avaldamiseni 307 pettusega seotud saidiga, mille agentuuris oli registreeritud tarbijakaebused, said teate ja ei vastanud või neid ei leitud. Procon-SP avaldas aadressiloendi esimest korda juulis 2011 ja on seda ajakohastanud, viimane värskendus tehti 14. oktoobril.

Procon-SP-l on nimekiri kauplustest, mida tuleb vältida mustal reedel 2019 Foto: Melissa Cruz / TechTudoProcon-SP-l on nimekiri kauplustest, mida tuleb vältida mustal reedel 2019 Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Procon-SP-l on nimekiri kauplustest, mida tuleb vältida mustal reedel 2019 Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Lisaks lehe URL-le kuvatakse selles loendis ka selline teave nagu veebipoe eest vastutav ettevõte või isik, vastav CNPJ (või CPF, kui e-kaubandust haldavad eraisikud) ja olukord, mille võib klassifitseerida „eetrisse” või „välja” Vesi ". Väärib märkimist, et see staatus viitab veebisaidi loendisse lisamise kuupäevale, mida on nimetatud ka tabelis.

Puhastatud riiklikke kaubamärke loendis ei ole, kuid mõned nimed tõmbavad tähelepanu sarnasuste tõttu teatud tuntud poodidega, näiteks lehtedega "gabimagazine.com.br" ja "magazinefernando.com", mis väidetavalt viitavad ajakirjale Luiza. Aadressid nagu "localdoeletro.com.br", "cardozoeletro.com.br" ja "showdoeletro.com.br" võivad e-kaubanduse klienti Ricardo Eletro segadusse ajada.

Täieliku nimekirjaga saab tutvuda Procon SP lehel (Sistemas.procon.sp.gov.br/evitesite). Kontrollimise lihtsustamiseks proovige installida laiendus Canbuy, mis kasutab olemi andmebaasi, et teada saada, kas teie külastatav sait on ohutu.

Lisaks dokumentidega tutvumisele peavad tarbijad ümbritsema end ka rea ​​muude ettevaatusabinõudega, näiteks kontrollima saidi ohutust, uurima selliste saitide kaupluste mainet nagu Nõuda siin ja olema teadlikud makseviisidest. Siin on viis näpunäidet, kuidas kaitsta ennast kuulsa "Musta pettuse" eest ja vältida kaupluste probleemide tekkimist reklaamide ajal.

1. Kontrollige veebisaidi turvalisust

Roheline tabaluk koos lühendiga "https" näitab krüpteeritud veebisaiti Foto: Reproduo / ShutterstockRoheline tabaluk koos lühendiga "https" näitab krüpteeritud veebisaiti Foto: Reproduo / Shutterstock

Roheline tabaluk koos lühendiga "https" näitab krüpteeritud veebisaiti Foto: Reproduo / Shutterstock

Poe ohutuse kontrollimiseks otsige aadressiribalt tabaluku ikooni koos HTTPS-i akronüümiga. HTTPS on turvalise hüperteksti edastusprotokolli lühend. See näitab, et veebisaidi ja arvuti või mobiiltelefoni vaheline side on krüptitud, mis suurendab andmete turvalisust. Pange tähele, kas HTTPS on ka kassas. Kui ei, siis ärge sisestage oma isiklikke ja rahalisi andmeid.

2. Jälgige makseviise

Tõelise boleto tuvastamiseks on oluline pöörata tähelepanu vöötkoodinumbrile Foto: Reproduo / Carolina LaisTõelise boleto tuvastamiseks on oluline pöörata tähelepanu vöötkoodinumbrile Foto: Reproduo / Carolina Lais

Tõelise boleto tuvastamiseks on oluline pöörata tähelepanu vöötkoodinumbrile Foto: Reproduo / Carolina Lais

Ehkki sellel saidil on HTTPS, olge ettevaatlik, kui see ei paku krediitkaardimaksevõimalusi. Infrastruktuurikulude vähendamiseks saavad kurjategijad otsustada mitte proovida teie pangaandmeid varastada ja selle asemel rakendada lihtsamaid pettusi. Sel juhul on kõige tavalisem näha kallite toodete reklaame väga atraktiivsete hindadega, makstes võltspiletite või pangaülekannete kaudu. Ehkki pakkumine tundub väga kasumlik, pidage vastu kiusatusele kinni pidada nende omadustega pakkumistest.

3. Kontrollige seadusega kohustusliku teabe olemasolu

E-kaubanduse seaduse (7 962/13) kohaselt, mis reguleerib tarbijakaitseseadust elektroonilises kaubanduses, peavad kõik virtuaalsed kauplused esitama järgmise teabe:

  • CNPJ (juriidiliste isikute riiklik register);
  • Sotsiaalsed põhjused;
  • Ettevõtte peakontori aadress;
  • Telefon;
  • E-post või kontaktvorm.

See tekst nõuab ka, et andmed oleksid selgelt kuvatud lehe üla- või alaosas. Ülaltoodud teabe puudumine iseloomustab seaduste rikkumisi ja näitab, et sait pole usaldusväärne.

Ka seaduse järgi peab igas kaupluses olema vahetus- ja tagastamispoliitika. Üldiselt koondab e-kaubandus selle teabe ühte linki, kuid see termin võib ilmuda ka tootekirjelduse lehel. Otsige välja vahetus- ja tagasisaatmispoliitika ning kui te ei leia seda, ärge seda veebisaidilt ostma.

4. Uurige kaupluse mainet

Siin olevad väited aitavad mustal reedel trikkidest vabaneda Foto: Isabela Giantomaso / TechTudoSiin olevad väited aitavad mustal reedel trikkidest vabaneda Foto: Isabela Giantomaso / TechTudo

Siin olevad väited aitavad mustal reedel trikkidest vabaneda Foto: Isabela Giantomaso / TechTudo

Nii palju kui Procon-SP loend aitab mustal reedel lõksust välja pääseda, ei pruugi see olla piisav tarbijatele, kes soovivad enne ostu jätkamist üksikasjalikumat teavet hinnata. Sel juhul on Reclame Aqui kasulik tööriist. Sait registreerib klientide kaebusi ja võimaldab teil jälgida kaupluste kaebustele reageerimist. Otsige nime järgi ja vaadake e-kaubanduse märkmeid ja märkmeid. Teiste ostjate kogemus aitab kindlasti mõista, kas sait on usaldusväärne või mitte.

Teine tööriist, mis aitab kaupluste mainet hinnata, on Consumidor.gov.br, föderaalvalitsuse loodud platvorm, mis aitab tarbijatel lahendada probleeme füüsiliste ja veebipoodide ostudega. Ettevõtte otsimine nime ja teiste kliendiaruannete analüüsi järgi, samuti teave, näiteks indeksilahendused ja teenustega rahulolu.

5. Klõpsake kahtlast linki

WhatsApp on mustal reedel ĂĽks peamisi andmepĂĽĂĽgipettuste edastamise kanaleid Foto: Tainah Tavares / TechTudoWhatsApp on mustal reedel ĂĽks peamisi andmepĂĽĂĽgipettuste edastamise kanaleid Foto: Tainah Tavares / TechTudo

WhatsApp on mustal reedel ĂĽks peamisi andmepĂĽĂĽgipettuste edastamise kanaleid Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Turvafirma Kaspersky teatel neljakordistus andmepĂĽĂĽgirĂĽnnakud musta reede ajal. Seetõttu klõpsake WhatsApp, SMS-ide ja sotsiaalsete võrkude kaudu saadud lingil – põhikanalil, mida kasutatakse võltsitud reklaamide levitamiseks. Selle asemel minge veebisaidile, sisestades e-posti aadressi otse aadressiribale. Isegi sõbra saadetud lingi kasutamisel on oluline olla ettevaatlik: kahtluse korral kinnitage, et inimene on teile selle sisu saatnud.

Varakult must reede, eks? Arvamused TechTudo foorumis.

Must reede: viis nõuannet turvaliseks ostmiseks

Must reede: viis nõuannet turvaliseks ostmiseks