Programmide teisaldamine HD-le: samm-sammult

Programmide teisaldamine HD-le: samm-sammult

Kui tunnete, et teie kõvaketas (HD) on täis, ei saa te midagi installida ja opsüsteem on ummikus või kui ostsite arvuti jaoks uue SSD, siis võiks olla hea mõte teisaldada programm teisele HD-le, et vabastada sellel rohkem kasulikku ruumi.

Selleks on mitu viisi, sealhulgas mõned, mida Microsoft toetab ametlikult. Kui teil on see probleem, võite kasutada meie artiklit, kus selgitame samm-sammult, kuidas programme ja faile teistsugusele HD-le võimalikult suure lihtsusega teisaldada.

1. Windowsi tööriistade kasutamine

Windows 10 opsüsteemil on omapärane funktsionaalsus, et muuta kõvaketast, kus teatud programmid praegu asuvad, lisaks sellele, et ta saab püsivalt muuta ka kõiki tulevasi installimisi.

Windowsi seaded

Esiteks klõpsake otsetee"Windowsi klahv + i" Windowsi sätete menüü avamiseks. Selles klõpsake"Rakendus" ja sellel uuel ekraanil avage vahekaart"Rakendus ja funktsioonid". Siit leiavad kasutajad loendi kõigist nende arvutisse praegu installitud programmidest ja rakendustest.

Nüüd on vaja valida rakendus, mille kataloogi soovite muuta, klõpsake nuppu"Teisalda", valige sihtkoha asukoht ja klõpsake uuesti"Teisalda". Kuid ainult Microsofti kaupluste otse installitud rakendusi saab selliselt teisaldada.

rakendused ja ressursid teisaldavad programme teisele HD-le

Nüüd, kui olete näinud, kuidas teisaldada HD-sid programme teisele HD-le, on hea teada saada, kuidas opsüsteemi enda tööriistade abil vältida tulevaste installimiste toimumist samal kettal.

Selleks peate esmalt klõpsama otseteele"Windowsi klahv + i" Windowsi seadete menüü avamiseks. Selles klõpsake"Süsteem" ja sisenege"Salvestusruum".

SĂĽsteemi- ja salvestusseaded teisaldavad programmi teisele HD-le

Lehe lõpus allpoolMuud salvestusvõimalused, klõpsake nuppuSisu salvestamise asukoha muutmine. V, avage lihtsalt menüü ja valige pakutavatest vormingutest (nt fotod, videod, rakendused ja muud) kõvaketas, mida soovite uue faili salvestamiseks kasutada.

muutke installimist

2. Muutke kõvaketas, kuhu mis tahes programm on installitud

Selleks ja programmi teisaldamiseks HD-le peavad kasutajad alla laadima rakenduse nimega Steam Mover, mis loodi algselt mängude teisaldamiseks Steamist, kuid töötab kõigi soovitud failide jaoks.

Kuna Microsoft ei soovita installitud programme käsitsi teisaldada (või rakendusi kasutada) teisele kõvakettale, võib teil olla kasulik luua taastepunkt, et saaksite muudatused tagasi pöörata.

Selles programmis leiduvad puudused on toimimiseks mõlemad kettad NTFS-vormingus; millise vormingu kontrollimiseks avage lihtsalt HD-omadused ja failisüsteemis vorming. Üldiselt on Windowsi installimisel vorming selline.

Esiteks peate avama Steam Mover ja seejärel klõpsama selle kõrval olevat kolme punkti nuppu Auru avalike rakenduste kaust kõvaketta valimiseks koos lähtefaili ja kolme punktiga selle kõrval"Alternatiivne kaust"lõpliku sihtfaili valimiseks.

auru liikumine, teisaldage programm teisele HD-le

Pärast seda valige lihtsalt loendist, milliseid programme soovite teisele HD-le kolida, ja Ctrl-i kasutamisel saate hõlpsalt valida mitu. Lõpuks, kui see protsess on lõpule jõudnud, peab kasutaja klõpsama ekraani allosas asuvat sinist noolt. Kui protsess on lõpule viidud, vaadake uut sihtkausta aadressil"Ristumispunkt".

Kui soovite, saate kasutada muid tööriistu programmide HD-le teisaldamiseks, andmete edastamiseks EaseUS-le – ettevõtete rakendustele, mis pakuvad teie arvuti paremaks haldamiseks mitmesuguseid programme.

See rakendus toetab kõiki Windowsi versioone, võimaldades hõlpsat ülekandmist ühelt HD-lt teisele opsüsteemile, mis teil võib-olla puudub. Protsessi alustamiseks laadige alla ülaltoodud lingi kaudu ja klõpsake ilmuval ekraanil nuppuRakenduste migratsioon klõpsake vasakus servas ja klõpsake nuppu"Start".

Seejärel saate hõlpsalt valida lähteteksti kõvaketta ja rakenduse, mida soovite teisaldada, ning seejärel valige menüü kaudu sihtkoha HD."Rändlus"või"Rändlus". Kui ülekandmine on lõpule jõudnud, klõpsake lihtsalt sellel"Okei" ja taaskäivitage arvuti.

3. Muutke vaikimisi installimise kataloogi

Peaaegu kõik programmid võimaldavad kasutajatel installeerija kaudu valida õige installimiskoha. Kuid kõigil pole seda võimalust, välja arvatud asjaolu, et kasutajad võivad soovida vaikimisi installimiskataloogi jäädavalt muuta, nii et nad ei pea tulevikus enam programme teise HD-le teisaldama.

Selleks, et saaksite seda ohutult teha, tagades kõik vead, mida saab tühistada, on soovitatav enne protsessi alustamist teha taastepunkt.

Esiteks laadige alla programm nimega Install Dir Changer, installige ja avage tarkvara. Kui see on avatud, näete väikest akent, kus peate klõpsamaLülitage redigeerimine sisse ja klõpsake nuppu"Jah" järgmisel ekraanil.

installige vahetaja, et teisaldada programm teisele HD-le

Seejärel peate vaid valima, millise kausta ja millise kõvaketta soovite installida, klõpsates kataloogi küljel oleval kolmel punktil. Pidage meeles, et kõik 64-bitised rakendused on installitud"Programmi failid" ja 32-bitine sisestusProgrammifailid (x86).

Ja mida arvate meie samm-sammult juhistest, kuidas teisaldada programme teisele HD-le?

Jäta kommentaar, kui sa juba näpunäiteid tead või kui kasutad muid soovitud programme. Loodame, et see artikkel on teile kasulik ja saate seda kasutada oma peamisel kõvakettal ruumi vabastamiseks. Ja kui kasutate Maci, lugege meie näpunäiteid Macis ruumi vabastamiseks.