Projekt, mis ühendab Brüsselis enam kui 100 riiklikku tehnikanäitust

Brüsselis esitleti veebiplatvormi Login> PT, mis on enamiku Portugali infotehnoloogiaga seotud ettevõtete kataloog, et näidata Euroopale riiklike ettevõtete edulugusid tehnoloogiasektoris.

Sisselogimisleht> PT, kust on võimalik leida teavet rohkem kui 100 ettevõtte teenuste ja kontaktide kohta, hõlmab ka Hispaania tehnoloogiat, kuid on peamiselt Portugalis läbi viidud IT-arendustöö. See teenus soovib aidata tugevdada rahvuslike teenuste rahvusvahelistumist, sest umbes 60% neist ettevõtetest tegeleb jätkusuutliku tegevusega juba välismaal.

BrĂĽsselis toimunud esitlus toimus teisipäeval ja seda viis läbi Riikliku Infotehnoloogia Ettevõtete Assotsiatsiooni (ANETIE) peasekretär Tiago Valente. Belgia pealinn valiti strateegiliselt seetõttu, et see on “Euroopa sĂĽda” ja koduks “maailma ettevõtetele ja organisatsioonidele, ettevõtetele ja ĂĽksustele, mis on rahvusvahelise majanduse toimimiseks ĂĽliolulised”, rõhutas avalduses nimetatud ametnik.

„Selles sektoris (IT) on strateegiline, et ettevõtted võtaksid vastu ĂĽlemaailmse kutse, rahvusvahelistuksid uute turgude vallutamiseks. Eriti Portugalis oleme kogu maailmas kokku lugenud palju edujuhtumeid, mida tuleks esile tõsta, “lisas ta.

Lähenemine rahvusvahelistele turgudele saabub otsustaval ajal, kui ettevõtte Login> PT tegevus on laienenud välismaale. Platvormiettevõtte teenused jõuavad kaudselt 150 riiki ja selle käive on üle 8,5 miljardi euro, võttes arvesse kõiki seotud kaubamärke.

Ja kui ettevõtted on investeerinud rahvusvahelistumisse ja teenindusmessidele, on EL oluline roll ka Euroopa tehnoloogia kaitsmisel ja arendamisel.

Organisatsiooni esindas ettekandel Euroopa Komisjoni inimressursside ja julgeoleku direktoraadi peadirektori asetäitja Fernando Frutuoso de Melo, kes tunnistas, et “rahvaste õitseng sõltub põhimõtteliselt nende ettevõtete võimest end maailmaturgudel kehtestada”. “Selleks on oluline, et Portugali ettevõtted avaldaksid endast rahvusvahelist tuntust,” teatab sama avaldus.

Selles mõttes lõi EL 80 miljardi euro suuruse majanduskava Horisont 2020, mille eesmärk on toetada tehnoloogia ja teaduse arendamist Euroopas aastatel 2014–2020.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi