Projekt SETI soovib luua inimkonda esindavat muusikat ja saata see kosmosesse

Kui kosmoseaparaat Voyager 1977. aastal kosmosesse lendas, oli neil kuldse plaadi koopia – see oli helide ja piltide kogum, mis oli mõeldud inimesi esindama ja maaväliste inimeste jaoks sondiga kokku puutuma.

Nüüd soovivad SETI Instituudi residentuuriprogrammi kunstnikud, kelle missiooniks on leida maavälise elu märke, värskendada Kuldse Plaadi kontseptsiooni uue, praegusele kontekstile kohandatud versiooniga.

EARTHLINGi projekti esitleti eelmisel nädalal South By Southwesti konverentsil ja selle eesmärk on luua inimliiki esindav globaalne muusikaline kompositsioon. Idee loojateks on SETI-s tegutsev helilooja ja kunstnik Felipe Perez Santiago, ettevõtja ja Singularity ülikooli liige Ola Kowalewski ning muusik ja tarkvaraarhitekt Rob Baker, kelle arvates on muusika inimkonna ühendamise vahend.

Algatusel on mitu etappi, millest esimene on veebiplatvormi käivitamine inimese häälenäidiste kogumiseks. EARTHLINGi heliandmebaas käivitatakse sel aastal ja oma häälega panustamiseks on võimalik registreeruda kohe, idee on, et igaüks saab edastada oma kultuuri, kodumaa ja esivanemate juurte tähendust.

Teine etapp on seitsmeosalise kollaažiseeria EARTHLING Symphony loomine, mis ühendab andmebaasist pärit helinäidised, kosmosest pärit hääled, elektroonilised süntesaatorid ja elava muusika. Eesmärk oli, et see kompositsioon esilinastuks SETI Instituudi raadioobservatooriumi Alleni teleskoobimassiidil.

Projekti viimases etapis luuakse muusikarakendus, mis võimaldab kõigil, isegi ilma kompositsiooniteadmisteta, võtta heli ja luua tükke virtuaalse mikseriga.

Erinevate faaside tulemused saadetakse kosmosesse, nagu juhtus Kuldse Plaadiga, ja need on mõeldud inimkonna uueks esituseks. Käivitamist peetakse sümboolseks ning selle vormi või partnerlust pole avalikustatud.

See video tutvustab projekti.