Proov Apple’i ja Samsungi vahel: kopeeritud ikoonid ja millimeetrine võrdlus nutitelefonide vahel

Apple ja Samsungi eepilise kohtuprotsessi neljas päev on läbi. Pärast Scott Forstalli ja Phil Schilleri ĂĽtlusi on täna Apple’i toetamiseks sõna ekspertide tunnistajate kord.

Apple vs.  Samsung

Peter Bressler näidati žüriile kolme iOS-i disainipatenti koos mõnede iPhone’i ja Galaxy S-i võrdlustega. Võrdlusi näidatakse ka Lõuna-Korea tahvelarvuti, Galaxy Tab 10.1 ja iPadi vahel.

Minu arvates võib nende telefonide disaini pidada sisuliselt samaks.

Tunnistuse ajal näitas Bressler ka seda, kuidas tahvelarvuti võib olla erinev, alternatiivse disainiga, mis erineb selgelt iPadist. Bressler tõi välja, et Samsung rikkus nutitelefoni ja Galaxy Tab 10.1 abil nelja Apple’i disainipatenti.

Samsung Galaxy Tab 10.1 vs Apple iPad 2

Kui ekraan oli välja lülitatud, oli vahe vaevumärgatav.

Kohtuistungil ĂĽritasid Samsungi juristid välja tuua erinevusi seadme kujunduses, näidates millimeetri detaile (näiteks servade kõverusraadius). Bressler vastas, öeldes, et tarbijad ei taju neid ĂĽksikasju – neid segab seadmete sarnasus.

Apple esitas žüriile ka rohkem tõendeid selle kohta, et Samsung kopeeris lisaks fĂĽĂĽsilisele kujundusele ka sĂĽsteemi ikoonid. Apple’i advokaadi tehtud montaaĹľis näitab ta, kuidas Lõuna-Korea nutitelefonide Androidi ikoonid on “inspireeritud” iOS-i kasutajatest.

Apple’i e-kirjas ĂĽtles JK Shin disaineritele, et erinevus Samsungi ja Apple’i sĂĽsteemide kasutuskogemuste vahel on sama mis erinevus maa ja taeva vahel. Samsungi tunnistaja Justin Deninson ĂĽtles, et see kõik oli hĂĽperbool, mida kasutati Lõuna-Korea ametnike motiveerimiseks.

Ja probleem jätkub …

[via CNET e The Verge]