Siin see on: Psystar on ametlikult kaebanud USA Apple'i kohtuasja

Psystar üritas tõestada, et ta ei võtnud Mac OS X-iga ebaseaduslikku tegevust

Keset oma võitlust õigluse tagamiseks, et tema esinemine legaalsel turul, rääkimata Mac OS X-i kommertsialiseerimise õiguse saamiseks avatud protsessist, otsustas Psystar teha muudatusi Rebel EFI väljalaske sisenemise osas, mis lubab igaühel installida Apple'i süsteemid personaalarvutitesse. Kloonide koostajate sõnul ei tee uusim tarkvara opsüsteemis muudatusi: seda levitatakse ainult arvutisse eelinstalleeritud kujul.

Apple vs. Psystar skaalal

See austaks arvata, et see ei muutnud Mac OS X-i, kuna Apple on seda juba mõnda aega süüdistanud; selle asemel nähakse Psystarit teise ettevõttena, kes levitab arvutis soovitud programme, mida müüakse koos opsüsteemiga, mida tuleks seaduslikult kasutada. Probleem on selles, et teda süüdistatakse Apple'i kehtestatud turvameetmete vältimises, ehkki ta püüab endiselt öelda, et tegi seda "manööverdamise" seaduses, mida võib olla see, et arendaja / tootja peab vajalikuks riist- ja tarkvara koostalitlusvõime saavutamiseks. Mida mõeldakse, on.

Lõppude lõpuks on lao lõpptulemus Mac OS X versioon, mis töötab illegaalses keskkonnas ilma Apple'i loata ja riistvara peal, mida Apple ei tooda. Lisaks jäävad selle tulemuse saavutamiseks tehtud sammud ebaseaduslikuks, kuna praegused seadused ei luba "manöövritel" minna kaugemale analüüsi ja tuvastamise eesmärkidest, nimelt tarkvaraarendajate (antud juhul Apple) eesmärkidest. Müügi lubamiseks peate teadma, mida on teie tootega teatud riistvaraga saavutatud.

Keegi, kes on juhtumi seda osa analüüsinud, ei saa aru, kuidas Psystar kavatseb kohtus kohtuprotsessist lahti saada: esiteks öeldakse, et ta müüb personaalarvuteid ainult opsüsteemiga eelinstalleeritud tarkvaraga; hiljem tunnistas ta, et programm töötab turvameetmetega, mille Apple oli integreerinud Mac OS X-i. See oli väga segane, kuid lõpuks nõudis kloonitegija endiselt, et ta teeks kõik seaduslikult.

Hiljuti EFI Rebelsiga tehtud analüüs võib ohustada ka kogu Psystari tõstatatud ajalugu: rakendus, mida ta peab omanikuks, kuid tundub, et see sisaldab litsentsiga kaitstud koodi. avatud lähtekoodiga Apple'ilt, mis võib seda tulevikus ohustada. Siiani pole Mac OS Xi arendajad seda kommenteerinud: järgmine samm protsessis on kahe ettevõtte esialgse hinnangu taotluse kuulamine, mis peaks toimuma 12. novembril.

(Apple Söödi kaudu)