PT Group sihib veel kahte Anacomi trahvi

Viimastel kuudel on elektroonilise side reguleerijad väga aktiivselt jälginud kaasaskantavate teenuste suhtes kohaldatavaid eeskirju. Selle järelevalve tulemusel määrati erinevatele ettevõtjatele mitu trahvi. Eile Anacomi veebisaidil avaldatud pressiteatest selgus, et PT grupile määrati veel kaks trahvi. Eelmisel nädalal esitas regulaator operaatoritele veel ühe trahvitaotluse, seekord 50 tuhat eurot.

Eile avaldatud teave viitas kahe teise protsessi tulemustele, mille tulemusel määrati operaatorile ka trahv 70 tuhat eurot. Trahvide sihtrühma kuuluvad ettevõtted on PT Comunicaçõesesse integreeritud PT Prime ja TMN.

Esimesel juhul leiti Anacomi uurimise käigus, et ettevõte ei vastanud 79-le 142 elektroonilisest teisaldatavusetaotlusest, mille teised operaatorid talle ajavahemikus 1. augustist 2009 kuni 2010. aasta septembrini esitasid. Regulaator karistas rikkumist 25 tuhande euro suuruse trahviga.

TMN-i puhul oli trahv 45 tuhat eurot ja selle põhjuseks oli operaatori suutmatus vastata 11 113 teisaldatavuse taotlusele ehk 9,22% laekunud taotlustest (kokku 120 531) ajavahemikul 1. augustist 2009 kuni järgmise aasta septembrini.

Mõlemast otsusest teatati operaatorile eelmisel aastal ja mõlemal juhul otsustas PT otsuste vaidlustamiseks kohtusse pöörduda.

Tuleb märkida, et 2012. aastal trahviti PT Anacomi samal põhjusel veel kolm korda. Oktoobris, septembris ja märtsis. Kaks trahvi on 50 tuhat eurot. Esimene neist on tänavu 23 tuhat eurot. Kõiki menetlusi proovitakse operaatori otsusega.

Märkmete kirjutamine: Uudistes sisalduv teave, milles viidatakse kirjavigadele Anacomi esitatud infos, on parandatud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi