PT Innovation on Altice Labsi operatiivne keskus, kuid sellega ei piirduta

PT Innovation on Altice Labsi operatiivne keskus, kuid sellega ei piirduta

Altice innovatsioonikeskuse tsentraliseerimine Aveirosse on Portugali jaoks oluline saavutus ja Paulo Neves tõstis esile keskuse avamist, et “alates tänasest on PT Innovation ja Altice Labs ĂĽks ja sama asi” ning Aveirost töötavad Portugali insenerid toodete ja teenuste arendamise kallal. Portugali jaoks, aga ka enam kui 35 riigile ja enam kui 200 miljonile tellijale.

PT Inovação on alati olnud Portugal Telecomi ideede arendamise üksus, luues tooteid ja teenuseid kontsernioperaatoritele Portugalis ja oma rahvusvahelistes osalustes, kuid laiendanud oma innovatsioonivõimet ka teistele klientidele kogu maailmas, kellest mõned on loodud partnerluste kaudu rahvusvaheliste tootjatega, sealhulgas Ciscoga.

Altice Labsi juhtivdirektor Alexandre Fonseca tagab, et PT Inovação eksisteerib jätkuvalt juriidilise isikuna ja inimeste sidemed jätkuvad ettevõttega ka täna, kuigi kaubamärk on nüüd Altice Labs, mis koondab innovatsioonitoiminguid Portugalis, aga ka Iisraelis, Prantsusmaal, Vabariigis. Dominica ja Ameerika Ühendriigid, kus innovatsioonitoimingud on ühendatud operaatori äriga ja neil puudub eraldi juriidiline olemasolu.

Täna Altice Labsi ametlikul avakonverentsil esitletud struktuuriplaani kohaselt moodustab Portugal umbes 70% Altice Labsi tegevusest koos tehnoloogia ja innovatsiooni koordineerimiskeskuse, ettevõtluse arenduskeskuse ja DSR-alaga – võrgusĂĽsteemid, SRP – võrgu juhtimis- ja teenindusplatvormid, sĂĽsteemid SSO ja DTI – Interneti-operatsioonide tugi, mis hõlmab SAPO-st pärit spetsialiste.

Ülejäänud 30% operatsioonist jaotatakse kohalikele kontoritele Prantsusmaal, Dominikaani Vabariigis, Iisraelis ja Ameerika Ühendriikides.

Ajalugu rohkem kui 65 aastat

PT Inovação asutati 1999. aastal, kuid pärib 1950. aastal Leiria linnas loodud GECA – automaatse vahetamise õppegrupi ajaloo, rajatiste ja innovatsiooni arendamise protsessi, mis viidi Aveirosse ĂĽle 1955. aastal. Selle projekti töötas välja JosĂ© Ferreira Pinto Basto, CTT insenerid on automaatse ĂĽmberlĂĽlitamise võrkude peamised tegurid.

Aastal 1972 sai GECA-st telekommunikatsiooniuuringute keskus – CET, mis osales Aveiro ĂĽlikooli asutamises. Institutsioonil on alati olnud väga tihedad pĂĽsivad suhted ja mida peetakse ĂĽheks aluseks uute ideede ja teenuste väljatöötamisel. PT ettevõtted ja näiteid nimetatakse ettemakstud kontseptsiooni väljatöötamiseks mobiiltelefonides või hiljuti NG-PON2 tehnoloogiaks, mille PT hiljuti kuulutas ĂĽheks kiudoptilise võrgu kiiruse suurendamise vahendiks ja mis toetab investeeringuid laienemisse. võrku Portugalis – tehnoloogiat, mida Verizon katsetas ka Ameerika Ăśhendriikides.

Nende vahel oli rohkem projekte, mõned neist tuntumad kui teised, ja isegi 4G „teisaldatava” telefoni väljatöötamine oli alles 1998. Ja arendamisel olevad insenerid tagasid, et sellel on kõik olemas, mida tänapäeval on väikesel nutitelefonil (vähem tarvikuid).

“Data-title =” PT Inovação on Altice Labsi operatiivkeskus, kuid sellega ei piirduta – SAPO Tek “>

Ja PT Inovação tegevjuhi Alcino Lavradori giidiga ekskursioon ettevõttele, nüüdseks Altice Labsile, võimaldab teil avastada natuke seda, mida enam kui 600 spetsialisti Aveiro ülikoolilinnakus teevad, nende toodete ja teenuste vahel, mis on kodus juba installitud, ja veel prototüübi staadiumis. , kuid juba ennustab mõningaid suundumusi.

Riistvara arendamise ja testimise piirkonna visiidil läbivad ajakirjanikud mitmesuguseid laboreid, alustades sertifitseerimis- ja nõuetele vastavuse laborist (CETLAB), kus kliendi koju saabuvaid seadmeid testitakse koostalitlusvõime, jõudluse, aga ka kliimamuutuse äärmuslikele tingimustele vastupidavuse tingimustes. liigne elektrienergia, samuti kiirgus- ja müraemissioon.

Riistvara testimise ja industrialiseerimise laboris kontrollitakse keskkonda paremini ning vajadus vältida staatilist saastumist teeb ettepaneku “mitte midagi puutuda”. Erinevate arendus- ja testimispinkide hulgas on võimalik näha uusi arendatavaid ONT-sid, Ameerika Ăśhendriikides juba paigaldatud kiudoptiliste võrkude lõppseadmeid – ĂĽle 120 000 – ning uusi kiudrajatisi Portugali.

Viimane külastus tehti keskkonnatestilaboris, kus tehti muude mehaaniliste katsete ja vastavussertifikaatide kõrval ka ülepinge, sinusoidaalse vibratsiooni ja energiatarbimise testid.

Alcino Lavrador selgitas TeK-le, et prototüübi väljatöötamise komponent on väga oluline valdkond innovatsiooni järjepidevuse tagamiseks PT-s ja Altice Grupis, kuna tooteid ja teenuseid arendatakse ja kohandatakse vastavalt operaatorite vajadustele. Kontsernivalik on spetsiaalselt loodud ka Portugalis, mis täidesaatev võim lubas olla ratsionaalne valik, arvestades isegi Aasia turgudel pakutavaid võimalusi, kuna välditakse transpordikulusid ja lõpliku kvaliteediga probleeme.

Kuigi visiit tehakse põhimõtteliselt riistvaraarenduslaborisse, kus on rohkem “materjali”, mida näidata, moodustab see ala vaid 1/3 PT Inovação tegevusest, ĂĽlejäänud 2/3 tarkvaraarendusega, mis hõlmab teenuste jaoks arendavat meeskonda mobiilside, televisioon ja Internet, sealhulgas SAPO-st Aveirosse ĂĽle viidud insenerid.

Pärast kuulujutte, et Altice kaalub PT Inovação müüki, võib Aveiros asuva uue Altice Labsi “juhtimiskeskuse” tsentraliseerimine viia üksuse tegevuse taaselustamiseni, Alcino Lavradori ja Alexandre Fonseca jagatud idee, mis tagas, et potentsiaal mõjupiirkonna laiendamiseks on nüüd veelgi suurem. suur.

Toimetuse märkused: konverentsi ajal värskendatakse uudiseid lisateabega.

Fátima Caçador, Aveirol