PT investeerib 100 miljonit eurot vähem

Sel aastal loodab Portugal Telecom vähendada investeeringute mahtu vähemalt 100 miljoni euro võrra, teatas ettevõte eelmisel reedel analüütikutega toimunud konverentsil, nagu tsiteeris Jornal de Negócios.

Investeeringute mahu vähenemine toimus siis, kui ettevõte täitis osaliselt oma prognoositava 4G kasutuselevõtu investeeringute kava. Sama lugu on kiudainetega, mille jaoks on ettevõte teinud ka suurema osa kavandatud investeeringutest, et tuua tehnoloogia riigi katvuskavadega hõlmatud piirkondadesse.

Ettevõtte avaldatud teabe kohaselt hõlmab PT kiudoptiline võrk praegu umbes 1,6 miljonit kodu. Mis puutub 4G-sse, siis aprillis plaanib operaator viia võrgu 80% -ni riigist.

Portugal Telecom esitas tulemused eelmise nädala lõpus. Ettevõtte kasum langes 2011. aastal 339,1 miljonile eurole, aasta varem oli see 5,662 miljardit eurot, mis oli Vivo müügist kasu.

Väärtpaberituru komisjonile saadetud infos täpsustas ettevõte reedel ka seda, et maksis 2011. aastal töötasuks 5,7 miljonit eurot juhtivkomisjoni, millest 3,3 miljonit eurot oli seotud püsikomponentidega.

Operaatori president Zeinal Bava võitis 2011. aastal 1,35 miljonit eurot. Direktorite nõukogu esimees Henrique Granadeiro sai 617,8 tuhat eurot.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira