MEO teleteenus jõudis märtsi lõpus 1,3 miljoni abonendini

PT kuulub Euroopa ettevõtjate hulka, kes tekitavad suuremat huvi omandamise vastu

Prantsuse pankade BNP Paribas ja Bernstein Research analüütikud valivad Portugal Telecomi üheks Euroopa telekommunikatsioonioperaatoriks, kes on tõenäoliselt suunatud teiste ettevõtete ostudele. AT&T Põhja-Ameerika ja Lõuna-Ameerika América Móvil võiksid olla potentsiaalsed ostjad.

Analüütikute hinnangul aitas telekommunikatsioonioperaatorite vaheline hiljutine omandamissõda ja América Móvili KPN-ile ülevõtmispakkumise viimases osas esile kutsuda senise operaatori huvi.

Lisaks PT-le nähakse eelissihtmärkidena ka Deutsh Telekomi, TDC-d ja Austria Telekomit. Nende operaatorite eeliseks on suur telekommunikatsiooni infrastruktuur ja kindel kasutajaskond. Operaatorite hulgas on ka mitu Vodafone’i tĂĽtarettevõtet, kes saavad teiste telekommunikatsioonigigantide maitseid valmistada.

Bernstein Research räägib valitsevatest operaatoritest optimistlikus perspektiivis, nagu tsiteeris Jornal de Negócios, samal ajal kui BNP Paribas usub kindlalt AT&T ja América Móvili omandamisse Euroopas, kirjutab Económico.

Juuli lõpus tegi Telefónica 8,1 miljardi euro suuruse pakkumise KPNi poolt, sama operaator, kellest huvitas mehhiklast Carlos Slimi. Kuu varem müüs Hispaania ettevõte oma Iirimaa tegevuse maha ja veidi enne seda ostis Vodafone 7,7 miljardi eest Deutschland Cablesi.

PT ise mĂĽĂĽs juuni keskel Macau operaatoris olnud positsiooni 330 miljoni euro eest.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi