PT Portugali sissetulek langes, kuid turumajanduse tingimustes tegutsev ettevõte jätkas kasvu

Kolme kuuga ajavahemikul juulist septembrini vähenes PT Portugali tulu 4,5% 1,8 miljardi reaalini, mida karistas vahetuskursside erinevus. Eurodes arvestatuna langes langus 3,3% -ni ja tulemus ulatus 610 miljoni euroni, selgub Oi täna avaldatud teabest. Võttes arvesse ainult eluaseme segmenti, lõpetas ettevõte kvartali 175 miljoni euro suuruse tuluga, mis on 0,5% madalam kui eelmise aasta samal perioodil.

MEO jätkab tugevnemist ja ületas oktoobris 3 miljonit tulu genereerivat üksust (lepinguline teenus), mida pakkus 1,78 miljonit äriklienti elamute segmendis, millest 912 tuhat kolmekordse mängimise abonenti mahutab. Arvud näitavad, et esmakordselt moodustasid kolme lepingulise teenusega kliendid enam kui poole kliendimaailmast.

Püsiliinil jõudis PT Portugal 2014. aasta juulist septembrini 31 tuhande uue abonendini, mis on palju rohkem kui eelmisel aastal, kui see kvartalis jõudis 8 tuhande uue abonendini.

Fikseeritud lairibaühenduse korral on PT Portugalil üle miljoni abonendi, 5,5% rohkem kui aasta tagasi ja televisioonis jõudis 1,2 miljonit abonenti, kasv 5,5%. Mobiilside segmendis oli tulu 162 miljonit eurot, vähenedes 4,6%. Selle valdkonna tipphetk on järelmaksuga mobiilsideteenuste kasv, mis kasvas perioodil 46,3%.

Tulemuste edastamisel tõstis PT Portugali omanik Oi välja ka tõsiasja, et mitte-kõneteenused moodustasid analüüsitud perioodi lõpus 68,8% elamumajanduse segmendi teenustasudest. Teenustest garanteeris operaator kvartali keskmise tulu kliendi kohta 32,1 eurot. Lisaks sõlmis iga klient operaatoritega keskmiselt 2,09 teenust.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi