contador gratis Skip to content

PUC-Rio õpilased loovad sotsiaalse fookusega rakendusi; vaadake, kuidas saate aidata

PUC-Rio õpilased loovad sotsiaalse fookusega rakendusi; vaadake, kuidas saate aidata

Inimeste abistamine ei vaja poliitilisi positsioone, raha ega läbirääkimissuhteid; vaja on ainult teie head tahet. Ja nüüd ei pea keegi lahkuma oma kohalt, et teisi aidata; tehnoloogia abil saame seda teha kõikjal, kus tahame!

Mis teeb alati rakenduseks selle, mida me tahame, kuulus "Selle jaoks on olemas rakendus"? Inimesed. Oleme küll võrdsed olendid, kuid kogemuste, isiksuse jne osas täiesti erinevad. nii et meil on maailma vaatamiseks ja ideede saamiseks erinevaid võimalusi. Nii saab igaüks kasutada oma isiklikku maailma, et aidata ja rikastada teiste elu.

IOS-i arendusprogrammi eest vastutajate koordineerimiseks ideede osas, mida saab tehnoloogiliselt ja empaatiliselt aktsepteerida, on arvutiteaduse osakonna tarkvaratehnika laboratooriumi aadressil Rio de Janeiro paavstlik katoliku ülikool (PUC-Rio) paluge oma õpilastel teha Kodakondsusega seotud taotlused, kogukonna toetamiseks. Ja arvestades iga õpilasgrupi eripära ja ideid, tehti mitu taotlust.

Selle levitamiseks ja kohese tagasiside saamiseks korraldavad vastutavad isikud selle jaoks oma esimese rakenduse näituse MacMagazine kutsutud. Niisiis, külastasin ülikooli, et saada lisateavet iga rakenduse, arendaja ja tegija kohta ning meil kõigil oli väga huvitav isiklikult suhelda.

Selles artiklis annan teile iga rakenduse lĂĽhikirjelduse ja saate teada, kuidas saate aidata arendajaid ja neid, kes saavad rakendusest kasu.

Tutvuge nendega allpool:


Kahjuks ei leitud rakendust.

Nagu ma eespool mainisin, ei vaja täna heategude tegemine palju vaeva. Õpilased Bia Lemos, Gabrielle Brandenburg, Helena Leito ja Matheus Loureno mõtlevad ühinemise kavatsusest aidata natuke nalja.

TERE Kiivid See on virtuaalne lemmikloom, keda toidate lihtsate toimingute abil oma naabrite abistamiseks. Ekraanil kuvatakse mitu valikut ja saate valida, mida soovite sel päeval teha; Seejärel muutub lemmiklooma tuju, kui teete päeval rohkem (õnnelikumad) või vähem (kurvad) häid toiminguid.

Näete ka oma tehtud edusamme, mis on tehtud heade toimingutega, mis on puudulikud ja mis on kohe kustutatud, samuti on võimalik uusi toiminguid teha.

On asju, mida me ei tee lihtsalt harjumuse tõttu tegemata jätta ja igapäevaseks eluks, nagu näiteks öelda tere hommikust inimestele, anda kallistusi ja muud sellist. Ärge oodake, et keegi oleks nagu Kiwi kurb: kasutage seda rakendust lihtsate ja võimsate toimingute tegemisel, millest saavad igapäevased harjumused!


Kahjuks ei leitud rakendust.

Fookus: juurdepääs raamatutele ja haridusele

Kui teil on kodus palju raamatuid, millest soovite lahti saada, kas seetõttu, et olete neid lugenud ja te ei loe neid enam või lihtsalt seetõttu, et need teid enam ei huvita, siis peate kõige viimaseks visata need prügikasti, sest lõppude lõpuks saavad nad teeni teistele!

Selle ülesande täitmiseks lõid Negrao Filipino õpilased Gabriel Araujo, Ana Carolina Muller ja Antonio Salgado Livery, rakendus, mis ühendab inimesi, kes konkreetselt soovivad vahetama raamat, ükskõik mis teemal. Peate vaid sisse logima oma Facebooki kontoga ja avaekraanil nägema kõiki raamatuid, mida saab vahetada.

Võite otsida valdkondade kaupa (kunst, tehnoloogia, uskumused, tõelised faktid jne) ja kui leiate huvi, puudutage valikut Olen huvitatud; kes registreerib, siis uuri. Saate registreerida ka raamatu, mida soovite vahetada, lihtsalt skannides vöötkoodi ja soovi korral võite sellest raamatust pilti teha, et näidata selle säilivuse taset, kus raamat asub.

Lisaks saate iga tehtud vahetuse eest kohe punkte, mida saab mitmes kaupluses allahindlusena kasutada.


FunBoxi rakenduse ikoon

Fookus: juurdepääsetavus ja sealhulgas

Dubowitzi sündroomiga inimestele (ja teistele, kellele see meeldib, kellel on teatav autism) on näoilmeid väga raske ära tunda ja neid emotsioonidega ühendada. Lisaks on teatud ainete õppimine ka raskem.

Rakenduse taga on õpilased Isabella Vieira, Matheus Campioli ja Pedro Velmovitsky FunBox, mis tekkis selle sündroomi all kannatavate Matheuse sugulaste abistamise viisina. See rakendus loodab aidata selliste sündroomidega inimestel õppida põhisõnavara / matemaatilisi mõisteid, samuti stimuleerida suhtlemist, emotsioone ja iseseisvust.

Sellel on mitu mini-mängu, mis on spetsiaalselt loodud mängude jagamiseks mitte ainult inimeste ja seadmete vahel. Sellega saavad patsiendid pere ja sõprade abiga praktiseerida näoilmete äratundmist ja teostamist, aga ka silmsidet.


ColaBora rakenduse ikoon

Fookus: VVOd ja ĂĽhiskondlikud projektid

Neile, keda on natuke rohkem raske Selles abivalmiduses ja ma soovin, et mu käed oleksid tõesti määrdunud, lahkuksid kodust ja võtaksid aega teistele annetamiseks, vabatahtlik teenimine oleks ideaalne. Isegi heade kavatsuste korral võib olla pisut keeruline leida sündmusi, mis oleksid teile lähedased ja millel oleks midagi pistmist teie isikliku maitsega. liim.

Selle rakenduse on loonud Wellingtoni õpilased Pedro de S, Priscila ja Gabriel Bendia ning see on mõeldud ühiskondlike ürituste või projektide reklaamimiseks ning filmiloojate ja vabatahtlike vahelise lõhe ületamiseks. Seetõttu on registreerimist kahte tüüpi: üks vabaühenduste või sotsiaalsete projektide jaoks ja teine ​​vabatahtlike jaoks.

Kui olete vabatahtlik, saate valida erinevaid huvivaldkondi, nagu loomad, keskkond, lapsed ja teised. Lisaks näete avaekraanil võimalusi, mida eraldavad "Eelseisvad sündmused", "Minu lähedal", "Sõbrad" ja "Populaarsed". Kui leiate kellegi, kes teid huvitab, koputage päringu saatmiseks ja direktorilt kinnitust oodates lihtsalt "Soovin osaleda". Oma profiilil näete kõiki taotlusi, mis on taotletud, saadud ja osalenud.

Kui soovite sündmuse registreerida ja vajate kaasautorit, saate luua vabaühenduste / sotsiaalsete projektide profiili, luua nii palju üritusi kui soovite, jälgida, kes osalevad ja kinnitada (või mitte) vabatahtlikena osalejad.

Lõpuks on abi tegemisest ja abi saamisest palju kasu.


Kahjuks ei leitud rakendust.

Fookus: sööge tervislikult linnakeskkonnas

Elamine kesklinnas ja mitte liiga suurtes kohtades muudab inimesed mõnikord töödeldud toitudest väga sõltuvaks. Seetõttu unustame, et on võimalik ise toitu valmistada ja see on üsna tervislik. Kui keegi proovib kaaluda koduaia kasvatamise ideed, võib ta siiski loobuda, sest arvab, et neil pole selleks aega ega ruumi.

Selle idee dekonstrueerimiseks tegid õpilased Esther Angelo, Fernanda Menezes, Victor Nogueira ja Gabriel Rezende taotluse Natukejulgustada ja anda näpunäiteid neile, kes soovivad oma koduaeda.

Selles rakenduses saate valida taimed, mida soovite istutada, anda sellele hüüdnimi ja sealt leida mitmesugust teavet selle kohta ning näpunäiteid selle hooldamiseks, et see tervislikumalt kasvaks. Lisaks kontrollige taimede iga päev kastmisel rakendust ja teatise kaudu hoiatab see teid alati, kui teie taimi tuleb joota, koristada jne. Nii saate jälgida oma seemnete kasvu ja parandada oma toitumisharjumusi järk-järgult.

Praegu on rakendusel ainult kaks taime (sidrunhein ja basiilik), kuid varsti lisandub veel mõni taim.


Kahjuks ei leitud rakendust.

Fookus: haridus / sponsor

Mõistes, et uutel tudengitel on keeruline leida veterane, kes saaksid neid kolledži integratsiooniprotsessis aidata, mõtlesid tudengid Aline, Mariana, Mariela ja Michelle välja rakenduse Sponsor.

Algselt PUC-Rio disainitudengitele keskendunud rakendus võimaldab uutel tudengitel ja veteranidel luua ülikoolis sponsorlinkid vastavalt isiklikule maitsele. See: kui uus õpilane registreerub taotlusele, kuvatakse mitu pilti ja ma pean valima pildi, mis esindab tema isiklikku maitset. Niisiis, rakendus teeb a võistlus, st leidis ta sarnaste maitsetega veterane. See on parim viis uute piltide või veteranide profiilides huvi ärahoidmiseks piltide või muude joonte vastu.

Veteraniga toimuv protsess järgib sama asja: niipea kui registreerite, peab inimene valima pildi, mille ta tuvastab. Niisiis, kui uus õpilane vastab veterani maitsele, peab ta leppima sellega, et on parim või mitte (see tähendab, kui saadavus on olemas). Sealtpeale algas sponsorlusprotsess ja (miks mitte?) Sõprus.


Eriolukorra rakenduse ikoon

App Store'is veidi kauem on iMergency Õpilaste Isabella Vieira, Matheus Campioli ja Pedro Velmovitsky poolt loodud eesmärk on pakkuda hädaolukorras olevatele inimestele lihtsaid ja praktilisi valikuid.

Varem oma e-posti, parooli ja hädaabikontakti registreerides on rakendus GPS-i abil teie asukohta kontrollinud ja pakub kolme võimalust: „Kiirabi kutsumine” (192), „Lähema lähimasse haiglasse” või „Kontaktidele hoiatuste saatmine (SMS eelnevalt seadistatud). .

Kuna tegemist on hädaabirakendusega, pole vaja sisse logida, kui soovite lihtsalt hädaolukorrale helistada, pakutakse võimalust helistada kiirabi ja minna lähimasse haiglasse. Teises variandis näidatakse taotluses registreeritud haiglaid, mida praeguseks on vaid üksikud Rio de Janeiro (RJ) kesklinnas.

Rakendus tuvastab teie asukoha täpselt, kuid digitaalselt on võimalik pöörduda kõigi probleemide lahendamiseks vajalike teenuste poole. Kui puudutate haiglat kuhu iganes soovite minna, suunatakse teid kaardirakendusse, kus marsruut on märgitud.

TULEB varsti TAOTLUSPOODIS

Mõningaid õpilaste esitatud taotlusi alles korraldatakse ja / või partnerlussuhteid otsitakse. Lõppude lõpuks on nad kõik väga huvitavad.

Vt allpool:

AliceFocus: sooline esindatus meedias

Iga päev oleme näinud, kuidas naised otsivad esindatust ühiskonna erinevates valdkondades. Kinos on Bechdeli test, mis seisneb selles, et panna vaatajad mõtlema, kas filmil on kinos hästi esindatud naised (peategelasena või mitte).

Peame esitama kolm küsimust: 1. Kas selles filmis on vähemalt kaks naist (nime järgi)? 2. kas need naised räägivad omavahel ?; ja 3. kui jah, siis kas nad räägivad muust peale meeste?

Isegi kui test ei määra, kas film on hea või mitte, on alati inimesi, kes tahavad otsustada, kas kinos on naiste esindatus hea, ja Alice'i taotlus tuleb sellele ülesandele appi.

Alice Guy, Ana Cardoso õpilased, Gabriella Lopes, Guilherme Marques ja Felipe Viberti lõid oma naise inspireerimisel esimesest naisfilmitegijast ja ulmefilmide stsenaristist selle rakenduse, mis sisaldab kataloogi erinevatest filmidest, sealhulgas ka praegu kinodes kuvatavatest filmidest.

Kasutajad, kes filmi vaatavad, otsustavad, kas nad läksid testile vastu ja miks. Seega saab igaüks, keda see film huvitab, kõigepealt seda kontrollida, kui see vastab nende ootustele.

Ideede vahetus kasutajate vahel muudab kõik palju huvitavamaks

HemoleoFocus: aitab hemofiiliaga laste hooldamisel

Hemofiilia on kaasasündinud geneetiline haigus, mis ohustab keha võimet kontrollida vereringet ja / või verehüübeid. Ehkki seda ei saa ravida, on selle jaoks olemas ravi, kuid see on üsna ebameeldiv, tüütu, kuna patsiendile on vaja regulaarselt süstida. Isegi täiskasvanutel on ravi üsna agressiivne; kujutage ette lastel!

Väikeste laste ebamugavustunde vähendamiseks tegi Hemoleo rakenduse Gabriel Oliveira õpilane KarinaTroncose Luisa Paiva. Selles on hemofiiliahaigetel lastel võimalik mängimise ajal ravi teha, häirides neid lõbusalt.

IPadi rakendus näitab ka hemofiilia põdejat Leot, kes vajab tema hooldamisel abi. Seejärel hoolitsevad lapsed nende eest paitus virtuaalne (mis esindab kasutajat ennast) ja koos sellega ergutatakse neid lõpuks sööma kogu toitu ning tegelema pidevate nõelte, liigesevalude ja keha verevalumitega.

Kuna on tavaline, et patsiendid registreerivad päevasündmused sülearvutitesse (nt valu, verevalumid, füüsiline aktiivsus või infusioon jne) käsitsi, saab laps selle sammu vahele jätta ja kõik otse rakendusse salvestada, mille kohta saab teavet saata e-postiga vastutavale arstile ja see salvestatakse ka rakendusse.

Niipea kui laps on rakendusega tutvunud, kuvatakse haiguse kohta teavet nii, et ta saaks sellest aru. Lisaks on juhendaja, kuidas kodus infusiooni teha. Vanematele lastele või teismelistele mõeldud iPhone'i versioon keskendub registreerimisosale, ilma kõige lõbusamate tegevuste ja väikeste lõvideta.

See rakendus on väga kasulik, kuid see peab haiglatele ja patsientidele võimaldama iPadi juurdepääsu. Ma mõtlen ühe vestluse käigus ühe rakenduse välja töötanud õpilase sõnul, et paljudel lastel pole isegi piletite jaoks raha, rääkimata iPadi hankimisest. Seetõttu loodame abi saada.

Ma tahan lapsendada alaealiste lapsendamine

Kas olete kunagi kuulnud, et järjekord lapse adopteerimiseks on piisavalt pikk? Kas te võite seda ette kujutada, kui palju lapsi loodab Brasiilias lapsendada? See peab olema palju suurem, eks? Vale.

Selle järgi BBC, võib Brasiilias lapsendada umbes 6500 last. Nüüd sa tead, kui palju vanemaid järjekorras ootab? Umbes 36 tuhat, mis on hämmastav, 6x rohkem kui lapsendatavate laste arv.

Miks need erinevused eksisteerivad ja kas vanemad ootavad lapsendamist alati kaua? Sellel on kaks peamist põhjust: esimene on see, et kui 84% vanematest otsib lapsi kuni 5-aastaseks, siis 81% lastest on vanuses 6–17 aastat.

Teine on see, et avaliku võimu struktuur on ebakindel ja lapsepõlves puuduvad sellised spetsialistid nagu kohtunikud, psühholoogid ja sotsiaaltöötajad. Lisaks on veel nahavärvifaktoreid, mis on viimase viie aasta jooksul kiiresti suurenenud; 32% -le, kellele meeldivad ainult valged lapsed, nüüd on neid 22%, mis tähendab, et arengus on veel palju.

Tundub, et seda tüüpi teavet ei jagata inimeste vahel laiali ja mis juhtub, on see, et vanemad astuvad annetusprotsessi, teadmata, mis selle käigus toimub. Selle jaoks töötasid õpilased Anna Alegria, Joao Aquino, Rodrigo Labronici ja Victor Yves välja "Ma tahan lapsendada".

Selle rakenduse nimi on üsna selge; see aitab neil, kes soovivad lapsendada erinevates aspektides, eriti juurdepääsule teabele, mida ei levitata. Lisaks võivad tulevased vanemad jääda kohtuasjadest kõrgemale ja sellesse, mida nad peavad tegema, et protsess oleks võimalikult sujuv.

Kui loete Brasiilias seda teemat ja raskusi, millega vanemad ja lapsed iga päev kokku puutuvad, kaaluvad lõpuks võimalust isegi need, kes pole sellele teemale kunagi mõelnud. Teisisõnu, selleks, et anda armastust, kiindumust ja perekonda neile, kes veedavad oma päevi ainult sellest päevast unistades, nimetaksin kedagi "isaks" ja / või "emaks".

YoctorFocus: asade juurdepääs

Tavaliselt kuuleme, et brasiillastele meeldivad järjekorrad. See on muidugi viis, kuidas seda öelda, kuid tundub, et tegelikult vajab igat liiki abi mingisugust järjekorda. Ja viibides tundide kaupa, oodates üsna väsitavat ja ebaproduktiivset teenindust.

Stress suureneb rohkem, kui järjekord toimub arsti kabinetis. See tähendab, et patsiendid võivad olla kannatanud mingisuguse ebamugavuse või haiguse käes ja peavad oma järjekorda veel kaua ootama. Selle vähendamiseks lõid õpilased Gustavo Olenka, Pedro Branco, Ana Luisa, Lucas Ferrao ja Lucas Yoctori.

Selle rakenduse abil saavad patsiendid kavandada meditsiinilisi konsultatsioone lihtsal, praktilisel ja kiirel viisil otse rakendusest. Rakendus arvutab ka iga patsiendi keskmise käimisaja, mis võimaldab kasutajatel reaalajas jälgida, millal nende aeg saabub, vältides kohutavaid järjekordi. Selleks peab konsulaadil olema oma rakenduse versioon (töölaud), mida saavad kasutada osakonnad ja ametnikud.

Muidugi, ainult selle rakendusega likvideeritakse arsti kabinetis olevad järjekorrad, pakkudes ametnikele ja patsientidele mugavust ja leevendust.

KoruFocus: sõprus

See võib tunduda valena, kuid vanemad on tänapäeval digitaalse maailmaga ühendatud nagu nende lapsed ja lapselapsed! Ja kuna eakate üks suuri probleeme on ühiskondliku tegevuse puudumine, lõid õpilased Karina, Gabriel, Luisa ja Andr Parente Koru.

See rakendus aitab üle 50-aastastel (algselt Rio de Janeirost pärit) inimestel leida ettevõtteid, mis tegeleksid neid huvitava tegevusega. Samade maitsete kaudu saavad eakad leida samast vanusegrupist uusi sõpru ja koos sellega proovida leida linnas toimuvate sündmuste hulgast mõnda tegevust, mis neid huvitaks.

Et takistada tehnoloogiaga vähem suguluses olevaid inimesi keerukatest rakendustest, on see tehtud sugestiivsete värvide, nuppude kujundusega, mis sarnaneb tõelistele füüsilistele nuppudele, ja väga lihtsa / sõbraliku liidesega.

Seetõttu saavad täiskasvanud, kes on küpsemad ja vanemad, selle rakenduse abil suhelda, häid sõpru saada, välja tulla ja lõbutseda, nagu teevad noored.

Kuidas ma saan aidata?

Seda tüüpi algatused ulatuvad kaugelt kaugemale asjaosaliste arengukogemusest; ettepanekud on seotud tõeliste kavatsustega parandada end inimestena ja aidata teisi. Seega, kui soovite sellesse jõupingutusse panustada, laadige rakendus alla ja saatke alati tagasisidet, et arendaja saaks oma kasutajakogemust parendada.

Lisaks jagage rakendust oma sõpradega, tuttavatega, kellele see meeldib, ja isegi asutustega, näiteks terviserakendustega. Kui soovite aidata midagi muud, pöörduge projektijuhi poole.

Kuigi vaatame ringi ja näeme nii palju halbu sündmusi, saame keskenduda headele. Ja et me saaksime alati olla head jäljendajad ja luua võimalused teistele rõõmu ja lootust pakkuda!